logo gora
logo dol

Statystyki

unia europejska logo

wezwanie

serwisy mapowe

epuap

mdr

profilaktyka

eko patrol

zagninieni w warszawie

na paluchu

19115

bip logo

raporty

poznaj sm

tarcza straz miejska kolor cmyk

Lato w Mieście 2017

Wakacje ze Strażą Miejską

oferta programowa

 

 

Straż Miejska m.st. Warszawy  wspólnie  z placówkami oświatowymi i Urzędem Miasta planuje  działania edukacyjne zmierzające do poprawy bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. Proponujemy programy realizowane na terenie szkół, ośrodków sportowych i innych placówek prowadzących działania edukacyjne oraz na terenie naszego Stacjonarnego Miasteczka Ruchu Drogowego.  

Jak co roku Straż Miejska m.st. Warszawy współpracuje z instytucjami organizującymi czas wolny nie tylko dzieciom ale również osobom dorosłym (spotkania z seniorami w OPS na dzielnicach).

W ramach oferty na lato w mieście 2017  Referat Profilaktyki Straży Miejskiej  m.st. Warszawy proponuje uczestnikom program  Wakacje ze Strażą Miejską,  w  ramach  którego  realizowane  będą zajęcia w postaci spotkań  edukacyjnych  w  placówkach oraz w oddziałach Straży Miejskiej m. st. Warszawy.

Wakacyjni cykliści -  zajęcia o charakterze edukacyjnym z zakresu bezpieczeństwa,  przepisów ruchu drogowego, pierwszej pomocy przedmedycznej w ramach którego proponujemy:

- praktyczne doskonalenie umiejętności jazdy na rowerze na terenie stacjonarnego miasteczka ruchu drogowego,

- warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy (ćwiczenia na fantomach),

- różnorodną formę zajęć z zakresu bezpieczeństwa dostosowaną do różnych grup wiekowych (kolorowanki, rebusy, konkursy, zabawy, prezentacje filmowe itp.),

- zapoznanie z pracą strażników miejskich, prezentacja sprzętu i wyposażenia Straży.

Uwaga!  Moduł „Wakacyjni cykliści”  odbywa się tylko na terenie Stacjonarnego Miasteczka Ruchu Drogowego przy ul. Sołtyka 8/10. Grupy zorganizowane będą zapisywane wg. zgłoszeń i wolnych terminów.

Rowerowy Tor  Przeszkód  –  zajęcia sprawnościowe o charakterze sportowym,  realizowane są na terenie placówek dyżurujących  z wykorzystaniem  elementów  wyposażenia mobilnego miasteczka drogowego Straży Miejskiej (bramka, rynna, równoważnia, pochylnia, słupki itp.). Do ustawienia toru przeszkód wymagana jest utwardzona nawierzchnia na terenie placówki  (asfalt, tartan itp.) o wymiarach minimum 20m x10m.

Spotkania edukacyjne - zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży realizowane na terenie placówek dyżurujących lub w oddziałach Straży Miejskiej. Tematyka zajęć dotyczy ogólnie pojętego bezpieczeństwa, szczególnie podczas letniego wypoczynku. Forma zajęć to prelekcje, prezentacje filmowe, zabawy ruchowe, gry sportowe, konkurencje,  zawody zręcznościowe.  quizy tematyczne, konkursy plastyczne,  kolorowanie gotowych wzorów rysunków, rozwiązywanie rebusów i krzyżówek tematycznych oraz prezentacja sprzętu i wyposażenia Straży podczas wizyty dzieci w oddziałach terenowych Straży na poszczególnych dzielnicach.

Bezpieczny senior – działania informacyjne które kierujemy również do osób starszych, realizowane są przy współpracy z Ośrodkami Pomocy Społecznej lub Domami Kultury na poszczególnych dzielnicach.  Podczas spotkania strażnicy zapoznają z zadaniami i kompetencjami służb i instytucji miejskich w zakresie bezpieczeństwa.  Wskazują sposoby szybkiego i skutecznego informowania tych służb w sytuacji zaistnienia zdarzeń nagłych oraz zagrożeń, jakie mogą wystąpić w konkretnych miejscach – komunikacji miejskiej, obiektach handlowych, bankach informując jak zachować się w takich sytuacjach. Proponujemy także warsztaty z zakresu pierwszej pomocy.

Nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży przebywających na zajęciach dydaktyczno - sportowych czuwać będą patrole a w razie potrzeby należy dzwonić pod numer alarmowy Straży Miejskiej 986.

Dodatkowych informacji na temat zajęć udziela Referat Profilaktyki Straży Miejskiej
ul. Młynarska 43/45, tel. 22 598 60 31; 22 598 60 32.

Zgłoszenia dotyczące współpracy ze Strażą Miejską  podczas  wakacji  prosimy przesyłać:

poczta:

Straż Miejska m.st. Warszawy

Referat Profilaktyki

Młynarska 43/45

01-170 Warszawa

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

faks:

22 598 60 25

 

 

g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
stopka