Stołeczna Straż Miejska.   Uwaga: Stołeczna Straż Miejska. Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech
logo gora
logo dol

Wybór rozmiaru czcionki

A- A A+

unia europejska logo

wezwanie

rodo

serwisy mapowe

mdr

profilaktyka
2020 konkurs zsmb vii
upm

eko patrol

zagninieni w warszawie

19115

bip logo

epuap

raporty

poznaj sm

2017 02 bezpieczne ferie 01

Zajęcia edukacyjne związane z szeroko pojętą tematyką bezpieczeństwa, dyskusje, konkursy sportowe promujące zasady fair play, czy interaktywny spektakl edukacyjny – to główne propozycje straży miejskiej w ramach programu „Bezpieczni zimą w mieście". Z oferty straży miejskiej już za kilka dni będą mogli skorzystać najmłodsi warszawiacy.

Najmłodsi warszawiacy do zimowych ferii już odliczają dni. Jak atrakcyjnie i bezpiecznie spędzić ferie w mieście? O to zadba m.in. straż miejska. Podobnie jak w ubiegłych latach straż przyłączyła się do ogólnomiejskiego programu „Zima w mieście", a funkcjonariusze z Referatu Profilaktyki przygotowali dla najmłodszych szereg atrakcji, które mają za zadanie edukować, ale też i bawić.

- Zadbaliśmy o to, aby uczestnicy „Bezpieczni zimą w mieście" mieli jak najszerszy wybór zarówno zajęć edukacyjnych jak i sportowo-rekreacyjnych. Każdy maluch będzie również miał szansę, aby poznać bliżej pracę strażników miejskich. Umożliwią to wizyty w poszczególnych oddziałach terenowych straży, podczas których funkcjonariusze opowiedzą dzieciom o swojej pracy i zaprezentują radiowozy, którymi codziennie patrolują miasto – opowiada Kierownik Referatu Profilaktyki Marta Bachórz.

Najmłodsi będą mogli wziąć udział m.in. w zajęciach „Wolny czas spędzam aktywnie i bezpiecznie", które promują zasady fair play oraz uczą bezpiecznego poruszania się po wielkim mieście. Strażnicy przygotowali również szereg gier i konkursów o charakterze sportowym.

O zasadach bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach zarówno w domu jak i na podwórku, najmłodsi będą mogli dowiedzieć się w trakcie „Spotkań edukacyjnych". Nauczą się również udzielania pierwszej pomocy, poprawnego i sprawnego informowania właściwych służb w nagłych sytuacjach.

Po raz pierwszy do oferty włączony został spektakl „Florka, która chciała zostać piłkarzem". Przedstawienie „Teatru na Straży" uczy najmłodszych właściwych postaw w kontaktach z osobami nieznajomymi, a także przypomina im gdzie powinny szukać pomocy kiedy ktoś je zaczepia. Sztuka napisana przez strażników ma charakter interaktywny, a młoda widownia spektaklu ma możliwość uczestniczenia w nim, m.in. odpowiadając na zadawane pytania. Przedstawienie zostanie wystawione w poszczególnych domach kultury oraz oddziałach dziecięcych stołecznych szpitali.
Zajęcia ze strażnikami odbywać się będą na terenie szkół, ośrodków sportowych oraz instytucji z którymi strażnicy współpracują zarówno w trakcie roku szkolnego jak i podczas ferii. O bezpieczeństwo małych warszawiaków, którzy w tym roku ferie spędzą w stolicy, w tym przebywających na zajęciach dydaktyczno – sportowych, zadbają patrole straży miejskiej.

Referat Prasowy

2017 02 bezpieczne ferie 022017 02 bezpieczne ferie 032017 02 bezpieczne ferie 042017 02 bezpieczne ferie 052017 02 bezpieczne ferie 06

 

g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
stopka
Uwaga: Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech