Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Starszy inspektor  Agnieszka Dasiak z Referatu Promocji SM głaszcze psa ze schroniska4 października obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt. Z tej okazji strażnicy miejscy przekazali m.in. karmę i koce dla bezdomnych zwierząt przebywających w schronisku na Paluchu. Dary zostały zebrane wśród funkcjonariuszy i pracowników administracyjnych warszawskiej Straży Miejskiej

Strażnicy miejscy są dobrze znani w Schronisku dla bezdomnych zwierząt na Paluchu - codziennie Ekopatrol Straży Miejskiej m.st. Warszawy przywozi tutaj kolejnych „pensjonariuszy”. Tym razem okazja do wizyty była jednak wyjątkowa: strażnicy przekazali dary zebrane wśród mundurowych i cywilnych pracowników Straży, z okazji Światowego Dnia Zwierząt.

- Nadchodzą coraz zimniejsze dni. Potrzeby są bardzo duże. Jesteśmy wdzięczni pracownikom Straży Miejskiej za włączenie się w pomoc naszym zwierzakom. Bardzo dziękujemy w imieniu wszystkich naszych psów i kotów – mówi Joanna Skrajnowska ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Warszawie.
Wśród przekazanych darów znalazły się m.in. koce, śpiwory, poszewki, prześcieradła, ręczniki, kołdry, karma oraz zabawki.

- Strażnicy miejscy i pracownicy administracyjni bardzo chętnie włączyli się w zbiórkę darów dla zwierząt ze schroniska. Każdy mały gest znaczy wiele. Wiemy, że te zwierzęta zostały też bardzo często źle potraktowane przez człowieka. Chcielibyśmy, żeby jak najszybciej znalazły kochających właścicieli - powiedziała starszy inspektor Agnieszka Dasiak z Referatu Promocji SM.

Zbiórka darów prowadzona była od 26 września do 3 października br., a największą ofiarnością wykazał się Referat ds. Starego i Nowego Miasta.

4 października to Światowy Dzień Zwierząt. Został ustanowiony w 1931 roku podczas konwencji ekologicznej we Florencji. Z kolei w Kościele jest to dzień św. Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt, ekologów i ekologii.

  • 2022_10_dzien_zwierzat_01
  • 2022_10_dzien_zwierzat_02
  • 2022_10_dzien_zwierzat_03
  • 2022_10_dzien_zwierzat_04

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Logo kompanii reprezentacyjnej SM

krew4

Baner x edycji konkursu

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy