Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Strażnicy miejscy rozmawiają z kobietą przy jednym z warszawskich cmentarzy.Ponad 450 zdarzeń w pobliżu warszawskich nekropoli odnotowali strażnicy miejscy, w ramach akcji „Hiena i Znicz” prowadzonej na przełomie października i listopada

Strażnicy miejscy w ramach akcji „Hiena i Znicz” dbali o porządek i bezpieczeństwo na cmentarzach jak również w pobliżu warszawskich nekropoli. Zadaniem patroli było między innymi zapobieganie działalności tzw. cmentarnych hien. Strażnicy miejscy reagowali na wszelkie przejawy łamania prawa. Zwracali uwagę na osoby starsze, o ograniczonej sprawności, kontrolowali stoiska handlowe, sprawdzając czy dana osoba posiada zgodę na prowadzanie takiej działalności i czy stoisko nie blokuje pasa ruchu drogowego.
Dzień Wszystkich Świętych to również działania związane z ruchem drogowym. Wiele ulic zostało zamkniętych i wyłączonych. Strażnicy dbali o utrzymanie płynności ruchu pieszych, zgodne z prawem parkowanie pojazdów oraz drożność tras specjalnej komunikacji zbiorowej.
W ramach tegorocznych akcji „Hiena” i „Znicz” strażnicy miejscy nałożyli blisko 120 mandatów m.in. za tamowanie i utrudnianie ruchu, zakłócanie ładu i porządku publicznego, spożywanie alkoholu czy prowadzenie handlu w miejscu niedozwolonym. 3 wnioski o ukaranie zostały skierowane do sądu, a w 145 przypadkach zastosowano środki oddziaływania. Strażnicy miejscy ujęli również 2 nietrzeźwych kierowców.
Do nietypowej interwencji doszło 1 listopada. Strażniczki miejskie, które w ramach akcji „Hiena” patrolowały okolice cmentarzy na Wawrze i Rembertowie, zauważyły u zbiegu ulicy Płatnerskiej i Korkowej rozbite auto. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że prowadzony przez nietrzeźwego mężczyznę samochód, rozbił ustawioną na jezdni zaporę z zakazem wjazdu, wpadł na latarnię, a następnie uderzył w drzewo. Kierujący został ujęty i przekazany policji.

 

  • Strażnicy miejscy rozmawiają z kobietą przy jednym z warszawskich cmentarzy.
  • 2022_11_znicz_02
  • 2022_11_znicz_03
  • 2022_11_znicz_04
  • 2022_11_znicz_05
  • 2022_11_znicz_06
  • 2022_11_znicz_07
  • 2022_11_znicz_08
  • 2022_11_znicz_09

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

krew4

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy