logo gora
logo dol

Statystyki zgłoszeń

unia europejska logo

wezwanie

serwisy mapowe

epuap

mdr

profilaktyka

eko patrol

zagninieni w warszawie

na paluchu

konkurs iv edycja v2

19115

bip logo

raporty

poznaj sm

2017 07 nagrody 01
Jednym z zadań Straży Miejskiej jest pomoc bezdomnym. Prezydent Warszawy, doceniając zaangażowanie strażników w zimowe akcje, wyróżniła czworo z nich.


12 lipca w stołecznym ratuszu prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz wręczyła okolicznościowe nagrody trójce z czworga strażników, którzy w szczególny sposób wyróżnili się w czasie służby, angażując się w pomoc bezdomnym. Strażnik Anna Grzeszczyk, inspektor Paweł Stabryn oraz starsi inspektorzy Tomasz Modzelewski i Alfred Paplak od wielu lat angażują się w bezpośrednie akcje pomocowe, starając się znaleźć bezdomnym dach nad głową, pozyskując dla nich odzież, rozwożąc gorące posiłki czy działając w inny sposób, by nie tylko pomagać doraźnie, ale także pokazać, że los bezdomnych nie jest dla nich obojętny. Co więcej, strażnicy nie porzucają swojej służby poza godzinami pracy – niosą pomoc także w czasie wolnym.

Nagrody od prezydent to także swoiste podsumowanie zimowej akcji „Dzień dobry, czy wszyscy żyją…?”, prowadzonej przez Straż Miejską, Caritas Polska i Lekarzy Nadziei, podczas której bezdomni byli wyposażani w ciepłe ubrania, żywność i leki. W ten sposób pomocą objęto – tylko w tegorocznym sezonie zimowym!- kilkaset osób.

Gratulujemy wyróżnienia!

2017 07 nagrody 012017 07 nagrody 02

 

 

g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
stopka