logo gora
logo dol

Statystyki zgłoszeń

wezwanie

rodo

epuap

serwisy mapowe

mdr

profilaktyka

eko patrol

zagninieni w warszawie

na paluchu

19115

bip logo

raporty

poznaj sm

2018 03 teatr kamienica 01Teatr. Gaśnie światło. Na widowni uczniowie szkół gimnazjalnych. Na scenie sztuka „Dopalacze. Siedem stopni donikąd”.

Donikąd? No właśnie, gdzie dojdą Ci zażywający substancje psychoaktywne? Co chcą przeżyć, przed czym uciekają? Aktorzy na scenie nie moralizują. Nie robią wykładów. Pokazują młode pokolenie XXI wieku. Pokolenie znudzone, chyba, że siedzi przed komputerem. Pokolenie bez wartości, szukające nowych wrażeń, którymi mogą być właśnie dopalacze. W teatrze cisza. Obraz robi wrażenie.
Po ostatniej scenie, na widowni mdleje młoda kobieta. Co się dzieje? Spokojnie, to tylko symulacja akcji ratowniczej, zorganizowana przez koordynatorów Referatu Profilaktyki Straży Miejskiej m.st. Warszawy, którzy przez cały czas byli obecni na widowni. Funkcjonariusz omówił zdarzenie i przypomniał młodym widzom jak reagować w podobnych sytuacjach.

To już po raz trzeci gościnny teatr Kamienica umożliwił strażnikom spotkanie z młodymi widzami.

Wiedza dotycząca udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, była także tematem szkolenia, które ratownicy medyczni - funkcjonariusze straży miejskiej, przeprowadzili dla pracowników Teatru.

  • 2018_03_teatr_kamienica_01
  • 2018_03_teatr_kamienica_02
  • 2018_03_teatr_kamienica_03
 

g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
stopka