Stołeczna Straż Miejska.   Uwaga: Stołeczna Straż Miejska. Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech
logo gora
logo dol

Wybór rozmiaru czcionki

A- A A+

unia europejska logo

wezwanie

rodo

serwisy mapowe

mdr

profilaktyka
upm

eko patrol

zagninieni w warszawie

19115

bip logo

epuap

raporty

poznaj sm

na paluchu

2019 01 patrol bezdomniTemperatury spadły - intensyfikujemy pomoc Ulicznego Patrolu Medycznego. Będzie on teraz odwiedzał miejsca przebywania bezdomnych niemal co drugi dzień, dowożąc dodatkowo gorącą herbatę.

Uliczny Patrol Medyczny to wspólna akcja Straży Miejskiej, Caritas Polska i warszawskiego oddziału Stowarzyszenia Lekarzy Nadziei. Załogi ratownicze odwiedzają miejsca przebywania bezdomnych kilka razy w miesiącu. Doraźna pomoc udzielana jest na miejscu, a osoby cierpiące na cięższe choroby odwożone są do przychodni Lekarzy Nadziei.

W związku ze spadkiem temperatur będziemy jednak odwiedzać bezdomnych częściej - co drugi, trzeci dzień – żeby zapobiegać wypadkom wychłodzenia organizmu i odmrożeniom.

Dodatkowo, dzięki wsparciu Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, za każdym razem będą oni mogli wypić gorącą herbatę. Z cukrem albo z rozgrzewającym sokiem malinowym - do smaku.

MPWiK od początku angażuje się w pomoc bezdomnym. To za jego sprawą warszawska przychodnia Lekarzy Nadziei wzbogaciła się o aparat do USG serca.

2019 01 patrol bezdomni

 

g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
stopka
Uwaga: Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech