Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Strażniczka miejska oparta o drzwi radiowozu- zdjęcie ilustracyjne48 osób skorzystało z naszej pomocy w dotarciu na wybory. To już tradycja, ze strażnicy miejscy oferują wsparcie dla wyborców, którzy mają problemy z poruszaniem się.

Do akcji transportowej przystąpiło 9 patroli Straży Miejskiej m.st. Warszawy. Najwięcej pracy mieli strażnicy z II Oddziału Terenowego (Mokotów, Ursynów, Wilanów), gdzie potrzebę dojazdu do lokalu wyborczego zgłosiło 11 osób. Najmniej – chętnych na nasz transport było na terenie III Oddziału Terenowego (Ochota, Włochy, Ursus) skąd zadzwoniły do nas z prośbą o wsparcie – 3 osoby.
Ogółem funkcjonariusze dowieźli do urn wyborczych 48 głosujących. To o 1 osobę więcej niż w wyborach europejskich z 2019 roku. Dojazd na wybory do Parlamentu Europejskiego cieszy się jednak wyraźnie mniejszym zainteresowaniem, niż ta sama pomoc udzielana w czasie wyborów lokalnych. 80 osób skorzystało z naszego transportu podczas ostatnich wyborów parlamentarnych (październik 2023), a „rekordową frekwencję” miała druga tura wyborów prezydenckich w 2020 roku, wtedy dowieźliśmy do lokali blisko 90 wyborców.

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Logo kompanii reprezentacyjnej SM

krew4

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy