Stołeczna Straż Miejska.   Uwaga: Stołeczna Straż Miejska. Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech
logo gora
logo dol

Wybór rozmiaru czcionki

A- A A+

unia europejska logo

wezwanie

rodo

serwisy mapowe

mdr

profilaktyka
2020 konkurs zsmb vii
upm

eko patrol

zagninieni w warszawie

19115

bip logo

epuap

raporty

poznaj sm

2019 10 kampania brb 01„Odłóż smartfon i żyj!” – po raz drugi pod tym hasłem rusza kampania edukacyjna Tramwajów Warszawskich. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w konferencji otwierającej kolejną edycje akcji Bądźmy Razem Bezpieczni.

W ubiegłym roku hasło „Odłóż smartfon i żyj!” tramwajarze adresowali do pieszych, którzy chodząc po ulicy nie odrywają nosa od komórki. Tegoroczna edycja skierowana jest do kierowców. Jak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Tramwajów Warszawskich aż 85% warszawiaków przyznaje, że prowadząc samochód zdarza im się rozmawiać przez telefon, 64% pisze wiadomości, a 57% robi zdjęcia lub nagrywa filmy w trakcie jazdy.

Jak ocenił prezes TW, Wojciech Bartelski, smartfon staje się dla kierowców bardziej niebezpieczny niż alkohol – używanie telefonu w trakcie jazdy jest bowiem zjawiskiem powszechnym, a co gorsza powszechnie akceptowanym, podczas gdy kierowanie pod wpływem alkoholu jest społecznie napiętnowane. - 2-3 razy w tygodniu dochodzi do wypadku z udziałem tramwaju, spowodowanego przez kierowcę zerkającego na ekran telefonu, który nie zauważył tramwaju – szacuje Wojciech Bartelski.

Straż Miejska m.st. Warszawa od lat jest partnerem akcji Bądźmy Razem Bezpieczni. Strażnicy angażują się w działania edukacyjne w szkołach, kolportują materiały edukacyjne kampanii, a także uczestniczą w spotkaniach promujących bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

  • 2019_10_kampania_brb_01
  • 2019_10_kampania_brb_02
  • 2019_10_kampania_brb_03
  • 2019_10_kampania_brb_04
 

g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
stopka
Uwaga: Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech