Stołeczna Straż Miejska.   Uwaga: Stołeczna Straż Miejska. Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech
logo gora
logo dol

Wybór rozmiaru czcionki

A- A A+

unia europejska logo

wezwanie

rodo

serwisy mapowe

mdr

profilaktyka
2020 konkurs zsmb vii
upm

eko patrol

zagninieni w warszawie

19115

bip logo

epuap

raporty

poznaj sm

2020 03 top kwiecien 1

2019 12 medal 02W tej interwencji liczyła się każda sekunda i umiejętność podejmowania błyskawicznych decyzji. Dzięki sprawnie przeprowadzonej akcji ewakuacyjnej strażnicy miejscy uratowali z pożaru na Zaciszu dwie osoby. Wojewoda wręczył funkcjonariuszom medale za ofiarność i odwagę.

Dwaj strażnicy miejscy z VI Oddziału Terenowego 28 stycznia patrolowali osiedle Zacisze. Tuż przed godziną 1 w nocy na ul. Ładnej ich uwagę zwróciła jasna poświata na terenie jednej z posesji. Jak szybko ustalili funkcjonariusze jej przyczyną były wysokie płomienie wydobywające się spod wiaty przylegającej do jednorodzinnego domu. Ogień sięgał dachu i ścian budynku mieszkalnego. Strażnicy natychmiast wezwali straż pożarną, a sami podjęli próbę ewakuacji mieszkańców domu. Nie było to łatwe. Dom był ogrodzony, brama zamknięta, a na wołania strażników nikt nie reagował. Ponieważ ogień przybierał na sile funkcjonariusze zdecydowali, że muszą wyważyć bramę. Dopiero gdy zaczęli łomotać do drzwi domu okazało się, że spały w nim dwie dorosłe osoby, które nie miały pojęcia o pożarze za ścianą. Mieszkańcy domu zostali wyprowadzeni na kilka minut przed przyjazdem trzech wozów straży pożarnej. Pożar został ugaszony.

Obaj funkcjonariusze zostali odznaczeni medalami „Za ofiarność i odwagę”. 29 listopada starszy strażnik Marcin Żebrowski został odznaczony przez Wojewodę Mazowieckiego medalem „Za ofiarność i odwagę”. Starszy inspektor Adam Parzyszek odebrał medal 11 września br.

2019 12 medal 02

2019 09 swieto strazy 10

 

g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
stopka
Uwaga: Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech