Stołeczna Straż Miejska.   Uwaga: Stołeczna Straż Miejska. Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech
logo gora
logo dol

Wybór rozmiaru czcionki

A- A A+

unia europejska logo

wezwanie

rodo

serwisy mapowe

mdr

profilaktyka
2020 konkurs zsmb vii
upm

eko patrol

zagninieni w warszawie

19115

bip logo

epuap

raporty

poznaj sm

2020 03 top kwiecien 1

2019 12 antek pomoc 01Są pieniądze na operację Antosia! W ciągu niespełna miesiąca udało się zebrać ponad 170 tysięcy niezbędnych, by pomóc 3,5-letniemu synkowi dwojga strażników miejskich.

To była niezwykła akcja. W ciągu niespełna miesiąca udało się zebrać całą kwotę potrzebną na leczenie w specjalistycznej klinice w niemieckim Aachen. Przez ostatnich kilka tygodni trwał wyścig z czasem, który oprócz rodziców chłopca śledziło wielu kolegów z pracy Agaty i Konrada.

Antoś urodził się z rzadką choroba jelit, z którą lekarze w Polsce nie potrafili się do końca uporać. Procedury, wykonane by ratować chłopcu życie, bardzo ograniczały możliwości zabawy, kontakty z rówieśnikami oraz podkopywały pewność siebie radosnego i żywego dziecka. Wydawało się, że życie Antosia już do końca będzie naznaczone chorobą.

Do momentu spotkania ze specjalistami z kliniki w Aachen, którzy dali nadzieję na wyleczenie. Koszty niezbędnych badań, operacji i rekonwalescencji oszacowano jednak na 170 tysięcy złotych. Dodatkowo pojawił się termin. Lekarze z Niemiec oczekiwali chłopca już na początku grudnia.

Wtedy rodzice Antosia podjęli niełatwą – jak podkreślali - decyzję, by zwrócić się z prośba o pomoc do ludzi. Z drżącą nadzieją na sukces uruchomili zbiórkę na portalu pomocowym (pisaliśmy o tym tu). Czas upływał.

Wtedy wydarzyło się coś nieprawdopodobnego. Z pomocą Agacie i Konradowi ruszyli najpierw koledzy z pracy. Po oddziałach straży zaczęły krążyć szybko wypełniające się puszki. Jeszcze szersze kręgi zataczała informacja o Antosiu w Internecie. Koledzy nadawali jej rozgłos za pośrednictwem mediów społecznościowych. Zbiórka szybko wyszła poza obręb straży i nabierała coraz większej dynamiki. Do akcji dołączyli się prywatni ludzie i osoby powszechnie znane, dorzucano po 5 złotych i po 5 tysięcy. W pomoc włączyli się też radni z Żoliborza i Bielan – rejonów, o których spokój i porządek dbają na co dzień, w pracy rodzice Antosia.

Udało się. Na kilka dni przed terminem kwota zbiórki internetowej przekroczyła 100%.

Dziś Antoś przechodzi pierwsze badania w Aachen. Wszyscy trzymamy kciuki za to, że przyniosą dobre wyniki.

Chcielibyśmy też, w imieniu swoim i rodziców chłopca podziękować tą drogą wszystkim, którzy włączyli się w pomoc. Jesteście wielcy!

Agata i Konrad pracują w Straży Miejskiej m.st. Warszawy od 12 lat. To właśnie w straży poznali się. Przed siedmiu laty wzięli ślub. Mają dwoje dzieci – Antosia i o prawie półtora roku starszą Zosię.

Całą batalię o zdrowie syna, nasza strażniczka relacjonuje TUTAJ.


  • 2019_12_antek_pomoc_01
  • 2019_12_antek_pomoc_02
  • 2019_12_antek_pomoc_03
  • 2019_12_antek_pomoc_04
  • 2019_12_antek_pomoc_05
 

g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
stopka
Uwaga: Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech