Stołeczna Straż Miejska.   Uwaga: Stołeczna Straż Miejska. Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech
logo gora
logo dol

Wybór rozmiaru czcionki

A- A A+

wezwanie

rodo

bip logo

epuap

raporty

poznaj sm

2020 09 bialoleka pociskZardzewiała śmierć ciągle jest niebezpieczna i stale przypomina nam jak straszą rzeczą jest wojna. W piątek patrol z VI Oddziału Terenowego otrzymał zgłoszenie od mieszkańca Białołęki o niebezpiecznym znalezisku.

2020 08 mercedes 01Spalony samochód odnaleźli strażnicy miejscy na terenie Białołęki. Auto spalili i porzucili złodzieje. Sprawę bada policja. 

2020 07 nocny radiowozStrażnicy miejscy z VI Oddziału Terenowego, którzy w nocy z 22 na 23 lipca patrolowali okolice Kanału Żerańskiego, kwadrans przed północą zauważyli kobietę w zaawansowanej ciąży. Ciężarna trzymała ręce na brzuchu, a na jej twarzy widać było grymas bólu. 

2020 07 kolizja cieslewskich 01Tuż przed godziną 16 doszło do wypadku na Białołęce. Rozpędzone auto wypadło z drogi i rozbiło się na ogrodzeniu. Strażnicy miejscy udzielili pomocy kierującej.

mietowa 180Miętowa to niewielka uliczka odchodząca od Marywilskiej. W znajdujących się tam zaroślach czasami koczują bezdomni i amatorzy tanich alkoholi. Dlatego miejsce to jest często kontrolowane przez strażników miejskich. Tak też było 18 czerwca po południu, gdy strażnicy miejscy z VI Oddziału Terenowego otrzymali zgłoszenie o leżącym na ulicy zakrwawionym mężczyźnie.

2020 05 paw miniPiękna wiosenna pogoda zachęca do podróży nie tylko ludzi. Pewien okazały i wspaniale umaszczony paw wybrał się po południu na spacer. Być może poszukiwał partnerki, bo przełom kwietnia i maja to okres pawich godów.

2020 04 niewybuchMinęło już 75 lat od zakończenia II wojny światowej, a zakopane w ziemi groźne „pamiątki” ciągle przypominają o zagrożeniu. Strażnicy miejscy 8 kwietnia zabezpieczali na Żeraniu miejsce, gdzie znaleziono niewybuchy z tamtych czasów.

3 numerWiększość społeczeństwa próbuje jakoś przetrwać okres pandemii, ale znajdują się też tacy, którzy w tym czasie bawią się na całego, i to na cudzy koszt.

2020 03 niewybuch 01Sprawne współdziałanie służb odpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom miasta to priorytet, nie tylko w kryzysowych czasach.

jaszczurka 0 180Długą podróż przebyła jaszczurka, którą późnym wieczorem w poniedziałek strażnicy miejscy podjęli z Żerania. Niewielki gad przybył do Polski prawdopodobnie z Sycylii.

 

g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
stopka
Uwaga: Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech