Stołeczna Straż Miejska.   Uwaga: Stołeczna Straż Miejska. Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech
logo gora
logo dol

Wybór rozmiaru czcionki

A- A A+

wezwanie

rodo

bip logo

epuap

raporty

poznaj sm

2020 07 kolizja cieslewskich 01Tuż przed godziną 16 doszło do wypadku na Białołęce. Rozpędzone auto wypadło z drogi i rozbiło się na ogrodzeniu. Strażnicy miejscy udzielili pomocy kierującej.

mietowa 180Miętowa to niewielka uliczka odchodząca od Marywilskiej. W znajdujących się tam zaroślach czasami koczują bezdomni i amatorzy tanich alkoholi. Dlatego miejsce to jest często kontrolowane przez strażników miejskich. Tak też było 18 czerwca po południu, gdy strażnicy miejscy z VI Oddziału Terenowego otrzymali zgłoszenie o leżącym na ulicy zakrwawionym mężczyźnie.

2020 05 paw miniPiękna wiosenna pogoda zachęca do podróży nie tylko ludzi. Pewien okazały i wspaniale umaszczony paw wybrał się po południu na spacer. Być może poszukiwał partnerki, bo przełom kwietnia i maja to okres pawich godów.

2020 04 niewybuchMinęło już 75 lat od zakończenia II wojny światowej, a zakopane w ziemi groźne „pamiątki” ciągle przypominają o zagrożeniu. Strażnicy miejscy 8 kwietnia zabezpieczali na Żeraniu miejsce, gdzie znaleziono niewybuchy z tamtych czasów.

3 numerWiększość społeczeństwa próbuje jakoś przetrwać okres pandemii, ale znajdują się też tacy, którzy w tym czasie bawią się na całego, i to na cudzy koszt.

2020 03 niewybuch 01Sprawne współdziałanie służb odpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom miasta to priorytet, nie tylko w kryzysowych czasach.

jaszczurka 0 180Długą podróż przebyła jaszczurka, którą późnym wieczorem w poniedziałek strażnicy miejscy podjęli z Żerania. Niewielki gad przybył do Polski prawdopodobnie z Sycylii.

2020 02 drzewo annopol 02Dwa samochody zostały 10 lutego uszkodzone na Annopolu przez spadający konar topoli. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Miejsce zostało zabezpieczone przez straż miejską.

2020 01 los wisla 01W sobotę 24 stycznia strażniczka miejska współpracująca z pracownikiem ZOM otrzymała zlecenie udania się na ulicę Maciejewskiego, gdzie kilka metrów od brzegu Wisły ma znajdować duże, martwe zwierzę.

2020 01 linia 02Z linii wysokiego napięcia zawisła lina, która opadała na metalowe ogrodzenie. Przechodzień, który to zauważył powiadomił straż miejską.

 

g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
stopka
Uwaga: Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech