Stołeczna Straż Miejska.   Uwaga: Stołeczna Straż Miejska. Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech
logo gora
logo dol

Wybór rozmiaru czcionki

A- A A+

wezwanie

rodo

bip logo

epuap

raporty

poznaj sm

2020 11 niewybuch pluznickaBiałołęka jest dziś najszybciej zmieniającą się dzielnicą. Tereny, które przez dziesięciolecia były wykorzystywane przez rolników, dzisiaj są placami budowy. Tymczasem przed 80 laty trwały tu zacięte walki. Ich pozostałości ciągle jeszcze znaleźć można w ziemi.

2020 11 miny bialoleka 01Strażnicy miejscy z VI Oddziału Terenowego zabezpieczali 9 listopada dwa miejsca, w których znaleziono niewybuchy z czasów II wojny światowej. Mimo upływu 75 lat od zakończenia wojny, niebezpieczne pozostałości ciągle są znajdowane w stolicy.

2019 07 uniwersalne las 01Jedni chodzą do lasu, by odetchnąć świeżym powietrzem, inni - na grzyby. Bywa, że pomiędzy eleganckimi kapeluszami borowików i długonogich kurek znajdują coś nieoczekiwanego. 

2020 10 szyba radiowoz 01Dziwne rzeczy robi z ludźmi alkohol wypity w nadmiernych dawkach. Przykładem tego jest pewien 45-latek, który wieczorem 21 października nie mógł ustać o własnych siłach, ale w nagłym przypływie energii wybił szybę w radiowozie.

2020 10 niewybuchWe wtorek 20 października Strażnicy miejscy z VI Oddziału Terenowego zabezpieczali miejsce, gdzie znaleziono niewybuchy z czasów II wojny światowej. Teren oczyścił patrol saperski.

2020 02 uniwersalne ratownik 01Blisko 45 minut trwała 14 października na Białołęce resuscytacja mężczyzny, którego serce niespodziewanie postanowiło odpocząć. Akcje ratunkową rozpoczęli strażnicy miejscy, włączyli się do niej policjanci, przypadkowy przechodzień, a dokończyli ratownicy z pogotowia ratunkowego. Chory z przywróconą akcją serca i oddechem został przewieziony do szpitala.

2019 01 uniwersalne 13Patrolujący Białołękę strażnicy miejscy zostali 12 października wezwani na pętlę autobusową przy ulicy Modlińskiej. W jednym z pojazdów spał nietrzeźwy mężczyzna. 

2020 09 bialoleka pociskZardzewiała śmierć ciągle jest niebezpieczna i stale przypomina nam jak straszą rzeczą jest wojna. W piątek patrol z VI Oddziału Terenowego otrzymał zgłoszenie od mieszkańca Białołęki o niebezpiecznym znalezisku.

2020 08 mercedes 01Spalony samochód odnaleźli strażnicy miejscy na terenie Białołęki. Auto spalili i porzucili złodzieje. Sprawę bada policja. 

2020 07 nocny radiowozStrażnicy miejscy z VI Oddziału Terenowego, którzy w nocy z 22 na 23 lipca patrolowali okolice Kanału Żerańskiego, kwadrans przed północą zauważyli kobietę w zaawansowanej ciąży. Ciężarna trzymała ręce na brzuchu, a na jej twarzy widać było grymas bólu. 

 

g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
stopka
Uwaga: Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech