Stołeczna Straż Miejska.   Uwaga: Stołeczna Straż Miejska. Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech
logo gora
logo dol

Wybór rozmiaru czcionki

A- A A+

Statystyki zgłoszeń

widget

wezwanie

rodo

bip logo

epuap

raporty

poznaj sm

na paluchu

2019 03 bialoleka smog 01Przybliżenie mieszkańcom Białołęki problemu smogu, wpływu na zdrowie, sposobów ograniczenia ilości szkodliwych substancji wydostających się z domowych kotłowni, zapoznanie z miejskim programem wymiany pieców i systemem dopłat, pokaz specjalistycznego sprzętu pomiarowego straży miejskiej, w tym smogowozu i drona, będących na wyposażeniu Straży Miejskiej – te i inne tematy czekały na mieszkańców Białołęki, którzy w minioną sobotę przyszli do Szkoły Podstawowej nr 356 na spotkanie edukacyjne na temat smogu. Strażnicy z Oddziału Ochrony Środowiska opowiadali, jak walczą ze smogiem i przekonywali, że na jakość powietrza ma wpływ każdy z nas.

Szybkie nadejście wiosny, a z nią dodatnie temperatury oraz silne podmuchy wiatru, bardzo korzystnie wpłynęły na powietrze, którym oddychamy. Niestety, wystarczy kilka dni przymrozków przy niskim ciśnieniu, a takie dni jeszcze nadejdą, by znów pojawiło się gęste, nieprzyjemnie pachnące i drażniące drogi oddechowe powietrze.

Aby przybliżyć mieszkańcom temat smogu, Inicjatywa Mieszkańców Zielonej Białołęki „Park przy Szkole” wspólnie ze Strażą Miejską, Dyrekcją Szkoły Podstawowej nr 356 oraz Urzędem Dzielnicy Białołęka i Stowarzyszeniem Razem dla Białołęki, zorganizowała spotkanie edukacyjne dla mieszkańców. Strażnicy z Oddziału Ochrony Środowiska pokazywali, jakim sprzętem dysponują w walce o czyste powietrze, demonstrowali różne rodzaje paliw, jakie trafiać powinny – bądź nie- do pieców i odpowiadali na pytania, co zrobić, by lżej było oddychać.


  • 2019_03_bialoleka_smog_01
  • 2019_03_bialoleka_smog_02
  • 2019_03_bialoleka_smog_03
  • 2019_03_bialoleka_smog_04
  • 2019_03_bialoleka_smog_05
  • 2019_03_bialoleka_smog_06
  • 2019_03_bialoleka_smog_07
 

g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
stopka
Uwaga: Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech