Strażniczki miejskie z II Oddziału Terenowego ujęły kobietę, która w stanie nietrzeźwości usiłowała wyjechać samochodem na ulicę. Już w garażu wjechała jednak… w ścianę, co zauważył administrator budynku.
Do strażniczek miejskich z II Oddziału Terenowego kontrolujących we czwartek 5 marca, poprawność parkowania w rejonie Służewca podszedł administrator jednego z budynku, który poprosił o pomoc. Jak powiedział, w garażu administrowanego przezeń budynku doszło do kolizji samochodu ze ścianą. Przed wjazdem do garażu strażniczki zastały kobietę, która kierowała uszkodzonym pojazdem. Funkcjonariuszki upewniły się, że nie potrzebuje pomocy medycznej i zapytały o powód niezauważenia ściany. Obserwując zachowanie 42-latki, która udzielała skomplikowanych wyjaśnień, nabrały podejrzeń, że jest ona pod wpływem alkoholu lub innych, podobnie działających środków. Funkcjonariuszki poinformowały kierującą, że nie może dalej jechać i wezwały na miejsce policję. Badanie alkomatem potwierdziły przypuszczenia strażniczek – ujęta wydmuchała ponad 1 promil. Dalsze czynności przejęli policjanci.
Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 3 lat więzienia.






