Stołeczna Straż Miejska.   Uwaga: Stołeczna Straż Miejska. Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech
logo gora
logo dol

Wybór rozmiaru czcionki

A- A A+

wezwanie

rodo

bip logo

epuap

raporty

poznaj sm

2020 09 narkotykiStrażnicy miejscy z VI Oddziału Terenowego doskonale wiedzą, gdzie na Pradze gromadzi się młodzież zagrożona demoralizacją. Dlatego te miejsca są często kontrolowane przez funkcjonariuszy. Podczas jednej z takich kontroli funkcjonariusze sprawdzili okolice bloków przy ulicy Białostockiej.

2020 09 zlodziejkaDawno temu w jednym ze sklepów na Pradze wisiała kartka z napisem: „Traktuj kredyt tak jak jeże. Nie masz forsy to nie bierzesz”. Najwyraźniej klientka, która 13 września odwiedziła stację paliw przy Marcinkowskiego, nie mieszkała w tej dzielnicy. 

2018 12 uniwersalne 21Do niecodziennego pożaru doszło wieczorem 31 sierpnia na Pradze Północ. Strażnicy miejscy zauważyli tam… latarnię, w której płonęła instalacja elektryczna.

papierosy 180Dwa zawiniątka z heroiną miała przy sobie kobieta zatrzymana na ul. Targowej. Trafiła do policyjnej izby zatrzymań.

2020 07 papierosy akcyzaNiemal 240 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy ujawnił przy nielegalnych handlarzach patrol straży miejskiej, który w czwartkowe popołudnie patrolował ul. Targową.

2020 07 papierosy targowaOsoby trudniące się handlem papierosami pochodzącymi z nielegalnych źródeł działają zwykle w tych samych miejscach. Niektórzy z nich są już z widzenia znani funkcjonariuszom, a mimo to nie porzucają swojego zajęcia. Przykładem tego jest pewna 58-latka, którą funkcjonariusze ujęli 17 lipca na Pradze Północ.

2019 07 straznik ratownikNa skrzyżowaniu ul. Młota i Szanajcy doszło do potrącenia kobiety. Strażnicy miejscy z VI Oddziału Terenowego zabezpieczyli miejsce wypadku i wezwali pomoc.

2020 07 strzelecka dewastacja 00W stolicy, która podczas II wojny światowej została zniszczona, każdy zabytek jest na wagę złota. Niestety wielu ludzi tego nie rozumie. Należą do nich dwaj mężczyźni w wieku 33 i 59 lat, którzy 14 lipca postanowili wyrwać ze ścian metalowe wyposażenie kamienicy by sprzedać je na złom.

2020 06 wisla samochod 00Z pozoru zwyczajna interwencja dotycząca ruchu drogowego zakończyła się wezwaniem karetki do kobiety, która znajdowała się pod wpływem narkotyków i chciała skoczyć do Wisły.

12 06 20 graffitiKiedy jedni śpią – inni postanawiają, że dadzą upust swoim „artystycznym” zdolnościom. W nocy z czwartku na piątek (11/12 czerwca) strażnicy miejscy z VI Oddziału Terenowego ujęli grafficiarza, który swoimi bazgrołami chciał „przyozdobić” budynki Pragi Północ.

 

g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
stopka
Uwaga: Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech