Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

2022 11 szczepienia bezdomnych 01Po raz kolejny stołeczni strażnicy miejscy zaangażowali się w miejską akcję szczepień osób w kryzysie bezdomności. Tym razem potrzebujący mogli zaszczepić się przeciwko wirusowi grypy

Blisko osiemdziesiąt osób skorzystało z możliwości zaszczepienia się przeciwko grypie, zorganizowanego dla osób w kryzysie bezdomności we środę 16 listopada. To już kolejna akcja szczepień, w której organizację zaangażowali się nasi funkcjonariusze. Do ich zadań należało między innymi rozpropagowanie wśród potrzebujących informacji o miejscu i czasie akcji profilaktycznej. Strażnicy odwiedzali miejsca przebywania osób w kryzysie bezdomności, które są szczególnie podatne na infekcje, zachęcając do skorzystania z bezpłatnych szczepień, a w dniu akcji zadbali o jej bezpieczny i sprawny przebieg. Za organizację szczepień odpowiadał SZPZLO Warszawa Wawer. Pracownicy przychodni dostarczyli preparat, byli odpowiedzialni za proces kwalifikacji i samo szczepienie. Akcję przeprowadzono w placówce Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej przy ulicy Grochowskiej 111/113, która kolejny raz użycza swoich pomieszczeń na potrzeby szczepień.
Inicjatywa była kolejną współpracą tych instytucji, zaangażowanych wcześniej w akcję profilaktyki COVID-19 wśród osób w kryzysie bezdomności.

  • 2022_11_szczepienia_bezdomnych_01
  • 2022_11_szczepienia_bezdomnych_02
  • 2022_11_szczepienia_bezdomnych_03
  • 2022_11_szczepienia_bezdomnych_04

Współpracujemy