Praga Południe
Sprawna pomoc seniorowi dzięki opasce
Był wystraszony, zdezorientowany i nie potrafił powiedzieć, gdzie się znajduje. Wczesnym rankiem senior wsiadł w autobus i podróżował bez celu.
Groził ekspedientce – ujęli go strażnicy
Strażnicy miejscy ujęli i obezwładnili agresywnego mężczyznę, który groził ekspedientce, bo nie chciała sprzedać mu alkoholu. Odpowie nie tylko za groźby wobec sprzedawczyni, lecz także za atak na funkcjonariuszy.
Reklamował sprzedaż narkotyków – ujęli go strażnicy
Strażnicy miejscy ujęli mężczyznę, który w 18 miejscach namazał na filarach wiaduktu zakodowaną wiadomość. Nie dość, że niszczył i szpecił miejską infrastrukturę, to jeszcze… przekazywał w ten sposób kontakt do dilera narkotyków.
Narozrabiał w radiowozie – konsekwencje poniosą rodzice
Twierdził, że jest sportowcem i nie pije. Zwyzywał strażników miejskich, policjantów, ratowników i własną matkę. Uszkodził radiowóz. 16-latek, któremu prawdopodobnie zaszkodził miks alkoholu i napojów energetycznych skończył w kajdankach.
Resuscytacja w Niedzielę Wielkanocną
Strażnicy miejscy wzięli udział w akcji resuscytacyjnej około 60-letniego mężczyzny. Po użyciu defibrylatora AED funkcje życiowe zostały przywrócone, a ratowanego zabrało pogotowie.
Niezbyt elegancka torebka
O zawartości damskich torebek krążą legendy. Ta historia jest jednak krótka. W torebce należącej do kobiety skontrolowanej przez strażników miejskich był mefedron. Właścicielkę zatrzymała policja.
Przechodnie i strażnicy miejscy pomogli seniorowi
80-letni, lekko ubrany mężczyzna, błąkał się wzdłuż torów na Olszynce Grochowskiej. Zaopiekowali się nim przechodnie, którzy zadzwonili na 986.
Straż miejska kontra marihuana 1:0
W czasie zabezpieczenia meczu Polska – Albania strażnicy miejscy ujęli na gorącym uczynku młodego człowieka, który nie zdawał sobie sprawy z zagrożeń wynikających z palenia marihuany. Po rozmowie ze strażniczką, 17-latek zapowiedział zweryfikowanie swojego postępowania.
Niebezpieczny mężczyzna obezwładniony przez strażników
Strażnicy miejscy obezwładnili agresywnego 33-latka, który wygrażał niebezpiecznymi narzędziami dwóm mężczyznom. Według relacji świadków, napastnik rzucał butelkami i zaczepiał przechodniów.
8 gram w torbie
Mężczyzna leżący w hali Dworca Wschodniego miał przy sobie 8 gram narkotyku. Został przekazany policji.






