Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Żółw w rękach strażnika miejskiego. Afrykańskie upały, które w ostatnich dniach objęły swoim zasięgiem większość kontynentu, sprawiły, że mieszkańcy południa Europy szukają ochłody – również w naszym kraju. Jednym z nich był grecki żółw, który „zapędził się” aż do Rembertowa

Dochodziła godzina 22, gdy jedna z mieszkanek dzielnicy, wracając do domu, zauważyła na środku ulicy Chruściela Montera dziwną kopułkę. Kiedy podeszła bliżej, ze zdziwieniem stwierdziła, że jest to… żółw. Zabrała gada do domu, by nie rozjechał go samochód.
- Takiej przeszkody żaden z kierowców przejeżdżający ulicą z pewnością się nie spodziewał. Po najechaniu na skorupę zwierzę by zginęło – mówią strażnicy miejscy z Ekopatrolu, których wezwała kobieta.
Żółw był dorosły. Miał około 25 centymetrów średnicy. Prawdopodobnie uciekł komuś z hodowli lub został wyrzucony. W chwili, gdy funkcjonariusze odbierali go od mieszkanki Rembertowa, nie wyglądał, by coś mu dolegało.
- Takie upały, które ostatnio mamy w stolicy, to dla niego normalne środowisko – mówią strażnicy.
Funkcjonariusze umieścili gada w transporterze i przewieźli do Centrum CITES przy Warszawskim ZOO, gdzie zaopiekują się nim specjaliści.

Żółw w rękach strażnika miejskiego.

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Logo kompanii reprezentacyjnej SM

krew4

Baner x edycji konkursu

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy