Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Pustułka w ręku strażnika Ekopatrolu.Młoda pustułka wylądowała rankiem 3 sierpnia na jednej z posesji w Rembertowie. Tam tego pięknego ptaka zauważył gospodarz. Drapieżnik kuśtykał po ziemi i nie mógł odlecieć

Strażnicy miejscy z Ekopatrolu otrzymali wezwanie około godziny 9.30. Mieszkaniec jednej z posesji w Rembertowie powiadomił funkcjonariuszy, że rankiem zauważył ptaka, który kuśtykając, chodził po ziemi i nie mógł odlecieć. Mężczyzna przez pewien czas obserwował pustułkę, mając nadzieję, że po prostu jest zdezorientowana i za chwilę odfrunie. Ta jednak nie odlatywała, więc gospodarz wezwał Ekopatrol.

- Pustułka mogła mieć uszkodzone skrzydło. Niewykluczone, że w coś uderzyła. Gdy próbowaliśmy ją odłowić, kulejąc uciekała przed nami – mówią strażnicy, którzy podjęli interwencję.

Piękny drapieżnik po kilkunastu minutach został jednak odłowiony. Strażnicy umieścili go bezpiecznie w transporterze i przewieźli do Ptasiego Azylu w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym, gdzie zajmą się nim specjaliści.Pustułka w ręku strażnika Ekopatrolu

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Logo kompanii reprezentacyjnej SM

krew4

Baner x edycji konkursu

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy