Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Uszkodzony w kolizji samochód z gałęzią drzewa na masce.Kamery samochodowe nie są obowiązkowym wyposażeniem pojazdów, ale zdarzenia nagrywają też przechodnie swoimi telefonami komórkowymi. W wielu przypadkach pomaga to wyjaśnić okoliczności zdarzeń drogowych i ująć ich sprawców. Przekonali się o tym dwaj nietrzeźwi mężczyźni, którzy 25 października doprowadzili do kolizji na jednej z ulic Rembertowa

Około godziny 11.30 na ulicy Grzybowej w Rembertowie mężczyzna zatrzymał przejeżdżający patrol straży miejskiej z VII Oddziału Terenowego. Poinformował, że chwilę wcześniej nieopodal kościoła przy ulicy Niedziałkowskiego auto na ukraińskich numerach rejestracyjnych rozbiło inny samochód, a następnie uderzyło w drzewo. Funkcjonariusze natychmiast udali się na miejsce zdarzenia. Zastali tam rozbite subaru na zagranicznych numerach oraz uszkodzone audi. Z informacji uzyskanych od świadków wynikało, że subaru podróżowało dwóch mężczyzn. Po zdarzeniu obaj wysiedli ze swojego auta i oddalili się w różnych kierunkach. Według świadków jeden z nich miał rozbity nos. Ponieważ subaru miało włączony silnik, strażnicy wyłączyli go i zabezpieczyli kluczyki oraz wezwali policję. Po chwili na miejscu pojawiła się właścicielka uszkodzonego audi, która poinformowała, że dysponuje filmem nagranym przez świadka zdarzenia. Po obejrzeniu nagrania strażnicy ustalili rysopis mężczyzn podróżujących subaru, a następnie udali się na ich poszukiwania. Odnaleźli uciekinierów na ulicy Zygmunta III. Na widok funkcjonariuszy mężczyźni zaczęli uciekać, ale zostali ujęci. Po chwili dotarł drugi patrol straży miejskiej oraz patrol policji. Mężczyźni byli agresywni, czuć było od nich alkohol – funkcjonariusze musieli użyć kajdanek. Obu ujętych przewieziono do pobliskiego komisariatu. Jeden z nich jest 49-letnim mieszkańcem stolicy, drugi 39-letnim obywatelem Ukrainy. Badanie alkomatem wykazało, że obcokrajowiec miał w wydychanym powietrzu ponad 2,5 promila (1,31 mg/l) alkoholu, a towarzyszący mu mężczyzna 2,2 promila (1,1 mg/l). Obaj zostali zatrzymani przez policję. Nagranie z miejsca zdarzenia, zarejestrowane przez świadka, będzie istotnym dowodem w tej sprawie.

  • 2022_10_kierowca_rembertow_01
  • 2022_10_kierowca_rembertow_02

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Logo kompanii reprezentacyjnej SM

krew4

Baner x edycji konkursu

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy