Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Strażnicy miejscy w autobusieSzczęśliwy przypadek bywa kanwą, na której buduje się opowieści literackie lub filmowe. Często myślimy, że w życiu zdarzają się one tylko sporadycznie, a jednak – na szczęście – się zdarzają.

Wczesnym popołudniem 14 stycznia strażnicy miejscy z VII Oddziału Terenowego patrolowali Rembertów. Gdy kwadrans po 13 przejeżdżali ulicą Paderewskiego, zatrzymał ich kierowca autobusu. Mężczyzna poinformował funkcjonariuszy, że w jego pojeździe znajduje się chłopiec, który już dwukrotnie przejechał całą trasę. Wszystko wskazywało na to, że małoletni po prostu się zgubił. Strażnicy podjęli interwencję. Podczas próby ustalenia jego danych okazało się, że jest obcokrajowcem i nie zna polskiego. Nie udało się też ustalić numeru telefonu do rodziców dziecka. O zdarzeniu strażnicy poinformowali policję. Oczekując na przyjazd policjantów, skontaktowali się z pracownikami pobliskiej szkoły. Jedna z nauczycielek rozpoznała w chłopcu swojego ucznia. Dzięki niej strażnicy ustalili adres zamieszkania 11-latka. W asyście policji chłopiec został przewieziony do domu i przekazany matce.

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Logo kompanii reprezentacyjnej SM

krew4

Baner x edycji konkursu

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy