Stołeczna Straż Miejska.   Uwaga: Stołeczna Straż Miejska. Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech
logo gora
logo dol

Wybór rozmiaru czcionki

A- A A+

wezwanie

rodo

bip logo

epuap

raporty

poznaj sm

2019 09 emilia 0117 września około południa straż miejska otrzymała nietypowe zgłoszenie. Z jednego z budynków w centrum Warszawy spadły kawałki szkła i elewacji.

2019 05 bulwary malolatySobotnie popołudnie troje młodych ludzi postanowiło spędzić w radosnym nastroju. Popijając piwo przysiedli na bulwarach nad Wisłą. Nieoczekiwaną atrakcję sprawili im strażnicy miejscy, którzy postanowili sprawdzić czy są pełnoletni. Nie byli.

jazda na bombachWarszawiacy wrócili już z wakacji. Widać to na ulicach, gdzie wielu kierowców traktuje miejskie jezdnie jak wakacyjny tor kartingowy i próbuje ścigać się z innymi użytkownikami. Jednak pośpiech jest złym doradcą. Przekonali się o tym uczestnicy wypadku, do którego doszło 3 września ok. godz. 20 u zbiegu Emilii Plater i al. Jerozolimskich.

2019 07 straznik ratownikSamochód do przewozu pieniędzy stał z otwartymi drzwiami kierowcy na poboczu al. Solidarności. Z kabiny wystawały nogi kierowcy. W pierwszym momencie zdarzenie mogło wyglądać jak napad.

bulwaryJechał na rowerze i płakał. Krzyczał, że szuka mamy. I mimo że jechał chodnikiem pełnym ludzi, nikt nie zwrócił na niego uwagi. Dziecięcy szloch usłyszeli strażnicy miejscy, którzy natychmiast udali się na pomoc.

pomoc przedmedycznaW sobotę 17 sierpnia wieczorem na bulwarach króluje rozrywkowa atmosfera, która udziela się wszystkim. Niestety niektórzy opuszczając nadrzeczny lokal mentalnie w nim jeszcze pozostają. Gorzej jeśli są to kierowcy.

2019 08 spalony samochod 01Strażnicy miejscy z I Oddziału Terenowego, którzy 17 sierpnia ok. godz. 18 patrolowali ul. Warecką zauważyli kłęby dymu wydobywające się z zaparkowanego przed jednym z budynków samochodem marki Land Rover.

skoda otwarciePośpiech za kierownicą jest złym doradcą. Przekonali się o tym kierujący dwoma skodami, które zderzyły się u zbiegu al. Jerozolimskich i al. Prymasa Tysiąclecia. Ich auta długo nie będą nadawały się do jazdy.

2019 06 pijany kierowca 01W  nocy z soboty na niedzielę patrol straży miejskiej przewoził  osobę nietrzeźwą do Stołecznego Ośrodka dla Osób Nietrzeźwych. Jadąc ulicą Marszałkowską  funkcjonariusze zauważyli dziwnie zachowującego się kierowcę w Seacie. Samochód  zjeżdżał na lewy pas i po chwili wracał na prawy.

Kamery na Bulwarach 180Porządku i bezpieczeństwa na Bulwarach stale pilnują strażnicy miejscy, pomaga w tym system monitoringu wizyjnego, który był cały czas rozbudowywany. Obecnie liczba kamer została zwiększona. Teraz większa część Bulwarów Wiślanych znajduje się już pod czujnym okiem szesnastu kamer. Trzy z nich są sterowane i mogą zobaczyć nawet, to co dzieje się na plaży Poniatówka.

 

g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
stopka
Uwaga: Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech