Stołeczna Straż Miejska.   Uwaga: Stołeczna Straż Miejska. Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech
logo gora
logo dol

Wybór rozmiaru czcionki

A- A A+

wezwanie

rodo

bip logo

epuap

raporty

poznaj sm

2018 uniwersalne wezwanie 01Strażnicy z Oddziału Specjalistycznego ujęli młodego mężczyznę, który usiłował dokonać rozboju. Teraz młodociany sprawca może nawet trafić do więzienia.

Pierwszego dnia wiosny, parę minut po godzinie 16, do patrolu Straży pilnującego porządku nad Wisłą podszedł poszkodowany z rozbitym nosem. Opisał młodego mężczyznę, który chwilę wcześniej rzucił się na niego z pięściami, żądając oddania portfela i e-papierosa. Strażnicy natychmiast ruszyli w rejon zajścia i szybko ujęli niedoszłego rozbójnika. Nastolatek był agresywny i nie zamierzał stosować się do poleceń. Został więc obezwładniony i w kajdankach przekazany Policji. Jak się okazało, był nietrzeźwy. Na podstawie wskazań alkomatu można szacować, że miał we krwi ponad 1,8 promila alkoholu.

Strażnicy opatrzyli poszkodowanemu rozbity nos. O dalszych losach sprawcy zdecydują już policjanci. Usiłowanie rozboju to przestępstwo zagrożone karą od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Już niedługo na Bulwarach Wiślanych strażników będzie jeszcze więcej. Co roku, gdy robi się cieplej, Straż Miejska intensyfikuje kontrole tradycyjnego miejsca relaksu warszawiaków. Lokalne prawo dopuszcza tu spożywanie alkoholu. Strażnicy dbają więc, by wypoczywający i spacerowicze czuli się nad Wisłą bezpiecznie.

 

g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
stopka
Uwaga: Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech