Stołeczna Straż Miejska.   Uwaga: Stołeczna Straż Miejska. Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech
logo gora
logo dol

Wybór rozmiaru czcionki

A- A A+

wezwanie

rodo

bip logo

epuap

raporty

poznaj sm

2019 10 uratowany pies 01Na krótkiej smyczy, „przyozdobiony” okularami przeciwsłonecznymi leżał na bruku zobojętniały na swoja niedolę. Strażnicy miejscy doprowadzili do odebrania psa, traktowanego w nieludzki sposób i wykorzystywanego do żebrania.

W sobotnie południe, kiedy Starówka pełna jest turystów i spacerowiczów, strażnicy miejscy zauważyli przy ulicy Nowomiejskiej romską dziewczynkę żebrzącą wraz z psem. Zwierzę było uwiązane na krótkiej smyczy, miało ograniczony ruch, bez choćby miski z wodą. Dodatkowo na oczy nasunięto mu okulary przeciwsłoneczne. Piesek był osowiały. Podły los zupełnie mu już zobojętniał. Określono personalia dziecka, pod którego wątpliwą opieką się znajdował. Strażnicy poprosili też o paszport zwierzęcia. Dopatrzyli się, że należy do tego samego właściciela, któremu w lipcu odebrano innego psa - pekińczyk, ubrany w okulary przeciwsłoneczne i czapeczkę, żebrał na Krakowskim Przedmieściu, godzinami leżąc na gorącym bruku u boku swojego pana. Pisaliśmy o nim w tym miejscu.

Wezwana na miejsce Straż dla Zwierząt potwierdziła, że właścicielowi wydano zakaz wykorzystywania zwierząt do celów zarobkowych. Podjęto więc decyzję o odebraniu psa żebrzącemu dziecku i oddaniu pod obserwację weterynarza. Wdzięczny chow-chow ochoczo ruszył za swoimi wybawicielami. Pod opieką Straży dla Zwierząt poczeka na decyzję o swoich dalszych losach. Być może, podobnie jak uratowany w lipcu pekińczyk, zostanie adoptowany i trafi do szczęśliwego domu.

  • 2019_10_uratowany_pies_01
  • 2019_10_uratowany_pies_02
  • 2019_10_uratowany_pies_03
  • 2019_10_uratowany_pies_04
  • 2019_10_uratowany_pies_05

 

 

g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
stopka
Uwaga: Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech