Międzynarodowy Dzień Kobiet dwie dziewczynki postanowiły uczcić sporą ilością wypitego alkoholu. Strażnicy miejscy w trakcie interwencji zastali już tylko jedną z nich. Leżała na ławce w Parku Świętokrzyskim.
Strażnicy miejscy z I Oddziału Terenowego patrolujący w niedzielę 8 marca okolice Pałacu Kultury i Nauki, otrzymali od przechodniów informację o leżącej na ławce w parku małej dziewczynce, która może potrzebować pomocy. Funkcjonariusze natychmiast udali się we wskazanym kierunku. Na ławce w Parku Świętokrzyskim leżała dziewczynka, w której plecaku strażnicy ujawnili dwie puste półlitrówki po wódce oraz po piwie. Była też legitymacja szkolna, z której funkcjonariusze dowiedzieli się, że dziecko ma zaledwie 13 lat. Dziewczynka zdradzała objawy silnego zatrucia alkoholem. Z uwagi na zagrożenie zdrowia i życia, patrol natychmiast wezwał na miejsce pogotowie ratunkowe, zawiadamiając też o sytuacji policję. Podczas interwencji na telefon 13-latki zadzwoniła jej mama. Strażnicy wyjaśnili jej stan, w jakim znajduje się córka oraz poprosili o przyjazd. Do czasu przybycia na miejsce ratowników i matki, funkcjonariusze monitorowali stan zatrutej dziewczynki, która na chwilę przed przyjazdem pogotowia znów poczuła się gorzej. Córka wraz z matką została zabrana do szpitala dziecięcego. Strażnicy pozostali na miejscu do czasu przyjazdu policji, której przekazali wszystkie ustalenia, dotyczące tej sprawy.






