W nocy z piątku na sobotę do strażników miejskich patrolujących centrum Warszawy podbiegła na Świętokrzyskiej roztrzęsiona kobieta. W wyniku interwencji zatrzymano sprawcę przemocy domowej.
Tuż przed północą w piątek 13 marca do strażników miejskich z Oddziału Specjalistycznego patrolujących rejon Śródmieścia podbiegła roztrzęsiona kobieta. Była w klapkach i niekompletnie ubrana. Strażnicy zauważyli też na jej włosach ślady krwi. Poszkodowana poinformowała, że boi się wrócić do domu, ponieważ jest tam jej agresywny konkubent. Między partnerami miało dojść do sprzeczki, w trakcie której mężczyzna pchnął kobietę na regał, a później rozbił na jej głowie szklany talerz. Funkcjonariusze udzielili poszkodowanej pierwszej pomocy, zawiadomili o zdarzeniu policję i wezwali pogotowie. Policjanci, którzy szybko zjawili się na miejscu, poprosili strażników o asystę w trakcie wejścia do znanego im z wcześniejszych interwencji mieszkania. Znajdujący się wewnątrz nietrzeźwy i agresywny mężczyzna zdążył już powywracać kilka mebli. Policjanci zastosowali wobec niego środek zapobiegawczy w postaci kajdanek. To już nie pierwszy przejaw jego agresji wobec konkubiny. Przemocowy partner został zatrzymany.






