Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Strażnik miejski zakładający opatrunek na stopę osoby bezdomnejPodczas jednej z kontroli miejsc, w jakich przebywają osoby w kryzysie bezdomności, strażnicy miejscy z Ulicznego Patrolu Medycznego weszli do opuszczonej altany działkowej na warszawskim Targówku. Dotarli na czas, bo wszystkie znajdujące się tam osoby potrzebowały pomocy ratowników.

Funkcjonariusze Straży Miejskiej m.st. Warszawy regularnie monitorują miejsca, w których przebywają osoby w kryzysie bezdomności. Właśnie podczas jednej z takich kontroli, 11 grudnia, funkcjonariusze Ulicznego Patrolu Medycznego zastali w opuszczonym domku działkowym przy ul. Bardowskiego aż trójkę osób potrzebujących pomocy. Strażnicy założyli profesjonalne opatrunki na rany dwóch mężczyzn – jednego, który doznał oparzenia rozgrzanym tłuszczem oraz drugiego, którego rozcięcie nosiło już cechy zakażenia. Na niewiadomego pochodzenia zmiany skórne uskarżała się przebywająca z nimi kobieta. Także i ona uzyskała podstawową pomoc, a cała trójka usłyszała zalecenie zgłoszenia się do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego albo przychodni dla osób w kryzysie bezdomności „Jesteśmy nadzieją” przy ulicy Wolskiej 172.
Każdego miesiąca strażnicy miejscy z Ulicznego Patrolu Medycznego (wspólnej akcji Straży Miejskiej, Caritas Polska i przychodni „Jesteśmy nadzieją” ) docierają do ponad 40 miejsc przebywania osób w kryzysie bezdomności, udzielając dziesiątek porad medycznych i przeprowadzając proste procedury.
Osoby w kryzysie bezdomności niechętnie korzystają z pomocy medycznej. Nierzadko to interwencje UPM pozwalają zapobiec poważniejszym schorzeniom. Zaufanie, jakim osoby szukające schronienia w noclegowniach i pustostanach darzą strażników miejskich sprawia, że za ich radą skłaniają się do odwiedzin przychodni specjalistów „Jesteśmy Nadzieją” przy Wolskiej.

W okresie jesienno-zimowym, osoby żyjące w kryzysie bezdomności są szczególnie narażone na skutki niskich temperatur i niekorzystnej aury. Apelujemy o wrażliwość.

  • 2024_12_upm_bardowskiego_01
  • 2024_12_upm_bardowskiego_02
  • 2024_12_upm_bardowskiego_04


Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Logo kompanii reprezentacyjnej SM

krew4

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Baner 11 edycji konkursu

Unia Europejska

Zobacz więcej

Serwisy mapowe

Zobacz więcej

Miasteczko Ruchu Drogowego

Zobacz więcej

Profilaktyka

Zobacz więcej

Zobacz nas na youtube

Zobacz więcej

Uliczny patrol medyczny

Zobacz więcej

EKO patrol

Zobacz więcej

Zagubieni w Warszawie

Zobacz więcej

edytuj kafle

Otrzymałeś wezwanie?

Sprawdź co zrobić

Raporty

Zobacz raporty

Poznaj Straż Miejską

Sprawdź

Współpracujemy