Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Schwytany przez Ekopatrol gekon. W prawym górnym rogu kolażu dwie wronyNie wadząc nikomu, dorosły gekon w południe wygrzewał się leniwie na słońcu na Polu Elekcyjnym przy ulicy Obozowej. Mimo że niecodzienny podróżnik z ciepłych krajów nie należy do agresywnych zwierząt, sama jego obecność wywołała agresję miejscowych wron.

Ptaki zaczęły atakować przybysza. Na szczęście zauważyła to przebywająca na placu zabaw kobieta, która odgoniła wrony i wezwała strażników z Ekopatrolu. Zgłaszająca wskazała strażnikom gada, który znajdował się obok niej.

- Nie był chory ani ranny, więc zgłaszająca zareagowała w porę. To piękny gekon lamparci, który miał około 15 cm długości. Takie okazy pochodzą z Azji i są chętnie w Polsce hodowane. Potrzebują ciepła, żywią się owadami. Prawdopodobnie ten osobnik został wypuszczony na trawnik, bo sąsiedztwie nie ma budynków mieszkalnych – powiedział inspektor Sebastian Ryczkiewicz z Ekopatrolu straży miejskiej.

Funkcjonariusze zaopiekowali się gadem. Po podjęciu zwierzęcia i umieszczeniu go w pojemniku, został bezpiecznie przewieziony do Centrum CITES przy warszawskim ZOO.

Schwytany przez Ekopatrol gekon. W prawym górnym rogu kolażu dwie wrony

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Logo kompanii reprezentacyjnej SM

krew4

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy