Blisko 40 mieszkańców ewakuowali strażnicy miejscy z budynku, w którym wybuchł pożar. Skuteczną akcję gaśniczą poprowadzili wezwani przez nich strażacy.
W ostatni majowy piątek,29 maja strażnicy miejscy z IV Oddziału Terenowego zauważyli kłęby dymu nad blokiem mieszkalnym zamkniętego osiedla przy Obozowej. Widząc narastające zagrożenie, funkcjonariusze najkrótszą drogą, przeskakując przez ogrodzenie udali się w stronę bloku. Błyskawicznie zlokalizowali lokal na czwartym piętrze, w którym szalał pożar. Funkcjonariusze drogą radiową wezwali na pomoc służby ratunkowe, a sami natychmiast skupili się na ostrzeganiu mieszkańców pozostałych mieszkań o grożącym im niebezpieczeństwie. Dzięki ich zdecydowaniu i opanowaniu zanim na miejsce przybyła straż pożarna, ewakuowano z zagrożonego budynku około czterdziestu osób. Następnie strażnicy zabezpieczyli teren i udrażniając dojazd, umożliwiając prowadzenie akcji gaśniczej strażakom. W akcji gaszenia mieszkania wzięło udział 5 zastępów strażackich. Dzięki sprawnej i skutecznej interwencji, w pożarze obrażeń doznał tylko ochroniarz budynku, którego strażnicy miejscy przekazali przybyłym na miejsce ratownikom z pogotowia.








