Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

2018 07 archiwum kontrole placow 02Stołeczne place zabaw w coraz lepszym stanie – tak strażnicy miejscy podsumowują zakończone kontrole warszawskich miejsc zabaw dla dzieci. Ujawnione nieprawidłowości najczęściej dotyczyły drobnych uchybień. Ogółem skontrolowano 919 placów zabaw, zarówno miejskich, jak i będących w zarządzie podmiotów prywatnych. Stan większości nie budził zastrzeżeń.

Czyste i bezpieczne – takie powinny być place zabaw. Czy takie są – przez ostatnie tygodnie sprawdzali to strażnicy miejscy. Kontrole ujawniły drobne nieprawidłowości w 171 przypadkach. Strażnicy podkreślają, że z roku na rok uchybienia są coraz mniejsze.

Stan techniczny nawierzchni, ogrodzeń, piaskownic, huśtawek, zjeżdżalni i innych urządzeń zabawowych oraz obecność i czytelność tablic informacyjnych – to przede wszystkim na te elementy zwracali uwagę strażnicy miejscy podczas kontroli prowadzonych w miesiącach wiosennych. Funkcjonariusze formułowali zalecenia pokontrolne, które przekazywali zarządcom obiektów i wyznaczali czas na usunięcie usterek. Po upływie wyznaczonego terminu odbywały się rekontrole, podczas których sprawdzano, czy administratorzy usunęli nieprawidłowości. W większości przypadków zalecenia strażników zostały wykonane w wyznaczonym terminie.

Największy odsetek wśród ujawnionych uchybień stanowiły niekompletne lub uszkodzone urządzenia zabawowe, uszkodzone ogrodzenia, zanieczyszczone lub uszkodzone piaskownice i uszkodzone ławki. Rzadziej odnotowywane były przypadki uszkodzeń lub braku tablic z regulaminem korzystania z placu, przypadki napisów na urządzeniach czy zanieczyszczonej nawierzchni.

Najwięcej placów – ponad 220 – skontrolowano na terenie na terenie II Oddziału Terenowego Straży Miejskiej obejmującego swoim zasięgiem Ursynów, Mokotów i Wilanów. Skontrolowano nie tylko miejskie place zabaw i obiekty w parkach, ale również place na terenie obiektów będących w zarządzie prywatnych podmiotów (administracji czy osiedli mieszkaniowych).

Część placów zabaw, które jeszcze rok temu kontrolowaliśmy, została zlikwidowana. Pozytywne jest to, że powstają kolejne, które są nowoczesne, bezpieczne, atrakcyjne i stają się osiedlowymi miejscami rekreacji – mówi Marek Kubicki naczelnik VII Oddziału Terenowego Straży Miejskiej m.st. Warszawy. Strażnicy skontrolowali wiosną 22 nowe place zabaw; w trakcie kontroli okazało się też, że 19 starych zostało zlikwidowanych.

Choć trwające wiosną działania zostały zakończone, funkcjonariusze będą zwracać uwagę na place zabaw w ciągu całego roku. Również sami mieszkańcy, jeśli będą mieli zastrzeżenia do stanu użytkowanego placu zabaw, mogą przekazać informacje straży miejskiej – numer alarmowy 986 – lub administratorom obiektów. Przeprowadzone działania są jednym z elementów interdyscyplinarnego projektu „Warszawskie place zabaw”.

W trosce o bezpieczeństwo dzieci Straż Miejska przygotowała aplikację sieciową, w której zaprezentowano szereg działań podejmowanych przez Straż Miejską w trosce o najmłodszych. Znajduje się tu m.in. mapa z rozmieszczeniem placów zabaw kontrolowanych przez strażników, informacje o Miasteczku Ruchu Drogowego, projekcie „Teatr na straży”, a także o imprezach cyklicznych promujących wśród dzieci i młodzieży szeroko pojęte zasady bezpieczeństwa. W serwisie można również sprawdzić lokalizacje wydarzeń, w których będzie uczestniczyła Straż Miejska. Aplikacja dostępna jest POD TYM LINKIEM

Zdjęcia z archiwalnych kontroli Straży Miejskiej m.st. Warszawy

  • 2018_07_archiwum_kontrole_placow_01
  • 2018_07_archiwum_kontrole_placow_02
  • 2018_07_archiwum_kontrole_placow_03
  • 2018_07_archiwum_kontrole_placow_04

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Logo kompanii reprezentacyjnej SM

krew4

Baner x edycji konkursu

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy