Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Zdjęcie ilustracyjne: belka dachowa straży miejskiej na tle karetki pogotowia.Sobota 13 listopada dla jednego ze strażników miejskich z Oddziału Specjalistycznego Straży Miejskiej m.st. Warszawy była dniem wolnym od pracy. Jego 14-letni syn grał tego dnia w Pruszkowie w drużynie juniorów Znicza przeciwko Turowi Jaktorów. Tuż po rozpoczęciu meczu sportowe emocje nabrały zgoła innego, bardziej dramatycznego, charakteru. Jeden z juniorów przeciwnej drużyny nagle upadł na murawę, a jego serce przestało bić

Do chłopca podbiegli trenerzy, ale nie umieli mu pomóc. Widząc to funkcjonariusz podbiegł na boisko by pomóc chłopcu. Młody zawodnik nie oddychał, a jego puls był niewyczuwalny. Informując trenerów, że jest warszawskim strażnikiem miejskim i przeszedł szkolenie w udzielaniu pomocy przedmedycznej, poprosił o natychmiastowe wezwanie pogotowia ratunkowego. Od razu rozpoczął też masaż serca. Po chwili dołączył do niego jeden z rodziców, który pomagał prowadzić resuscytację. Po kilku minutach akcji ratunkowej funkcjonariusz poczuł jak serce nastolatka zaczyna bić. Chłopiec gwałtownie nabrał powietrza w płuca i otworzył oczy. Po ułożeniu chorego w pozycji bezpiecznej nadal monitorował jego stan aż do przyjazdu karetki. Po kliku minutach od rozpoczęcia akcji ratunkowej przyjechało pogotowie. Zawodnik został zabrany do szpitala, gdzie po badaniach ustalono, że przyczyną zasłabnięcia była wrodzona wada serca. Nastolatek przeszedł w szpitalu specjalistyczny zabieg.
Natomiast inspektor Mariusz Dobrzyński otrzymał kilka dni temu podziękowania za swoją postawę od rodziców. Jednak największą nagrodą jest świadomość, że rówieśnik jego syna wraca do zdrowia.

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Logo kompanii reprezentacyjnej SM

krew4

Baner x edycji konkursu

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy