Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Stoją od lewej: prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, komendant Straży Miejskiej Magdalena Ejsmont, przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Rady Warszawy Piotr Mazurek.Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski przedstawił dzisiaj mediom Magdalenę Ejsmont, nową szefową stołecznej Straży Miejskiej. Wspólnie zapowiedzieli położenie nacisku na dialog z mieszkańcami i poprawę sytuacji wewnętrznej

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się na terenie Miasteczka Ruchu Drogowego przy ulicy Sołtyka, prezydent podkreślił rolę Straży Miejskiej w Warszawie. – Ta formacja odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańców naszego miasta. Stołeczna Straż udowodniła, że jest w tym celu niezbędna choćby podczas pandemii, kiedy strażnicy musieli wspierać policję – mówił.
Jak zaznaczył prezydent Trzaskowski działanie Straży Miejskiej nie sprowadza się tylko do wystawiania mandatów. – Wystarczą przykłady z ostatnich dni: strażnicy pomagają zagubionej 11-latce w odnalezieniu drogi do domu, ratują życie mężczyźnie duszącemu się na bulwarach, gaszą pożary, wyciągają kierowcę z płonącego auta czy uczą najmłodszych przepisów ruchu drogowego. Bardzo często są pierwsi w sytuacjach zagrożenia. Właśnie taka powinna być nowoczesna straż – skuteczna, ale patrząca szerzej, słuchająca mieszkańców i im przyjazna – dodał.
Rafał Trzaskowski podziękował wszystkim pracownikom Straży Miejskiej za codzienną służbę i poinformował, że władze stolicy wspólnie z Radą m.st. Warszawy zapewniły 8 mln zł na podwyżki dla strażników miejskich w tym roku. Miasto zarezerwowało też środki na podwyżki w kolejnych latach.
Dialog z mieszkańcami i dobra atmosfera pracy
W swoim wystąpieniu Magdalena Ejsmont, nowa komendant Straży Miejskiej, podkreśliła, że obejmując stanowisko, otrzymała od prezydenta Warszawy polecenie skupienia się w pierwszej kolejności na poprawie funkcjonowania formacji w trzech obszarach: dialogu z mieszkańcami; sytuacji wewnętrznej, w tym sytuacji kadrowej i organizacji pracy straży; organizacji systemu interwencji i reagowania na zgłoszenia mieszkańców.
– Właśnie rozpoczęliśmy badanie oczekiwań mieszkańców wobec Straży Miejskiej. Wyniki pomogą nam jeszcze lepiej służyć warszawiakom. Nawiązaliśmy również dialog z miejskimi aktywistami, ich głos jest dla nas ważny – podkreśliła Magdalena Ejsmont i dodała, że w ciągu doby Straż Miejska otrzymuje średnio 1300 zgłoszeń od mieszkańców – w ostatnim półroczu było to 240 000 spraw. Głównie dotyczą one parkowania samochodów, bezpieczeństwa zwierząt oraz porządku publicznego. Magdalena Ejsmont zapowiedziała, że straż wróci do pozostawiania kierowcom papierowych wezwań za wycieraczkami – dzięki temu kierowcy natychmiast otrzymają informację o wszczęciu procedury, a mieszkańcy zobaczą, że funkcjonariusze podjęli już interwencję.
Nowa komendant zwróciła również uwagę na sytuację w samej organizacji: – Liczy się dla mnie dobra atmosfera pracy, dlatego prowadzę szereg rozmów z pracownikami. Budujemy nowy, przejrzysty system wynagrodzeń, motywowania i ścieżki awansów, który zwiększy satysfakcję pracy w Straży Miejskiej.

  • 2022_07_briefing_komendant_01
  • 2022_07_briefing_komendant_02
  • 2022_07_briefing_komendant_03
  • 2022_07_briefing_komendant_04
  • 2022_07_briefing_komendant_05
  • 2022_07_briefing_komendant_06

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Logo kompanii reprezentacyjnej SM

krew4

Baner x edycji konkursu

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy