Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Naczelnik Kosiński oraz kierownik Bitnerowska w Senacie RPJak przeciwdziałać bezdomności zwierząt i w jaki sposób pomagać dzikim zwierzętom w powrocie do natury – to przykładowe zagadnienia, które poruszane były w tym tygodniu na II Kongresie Praw Zwierząt w Senacie. Uczestniczyli w nim przedstawiciele Straży Miejskiej m.st. Warszawy

Kongres otworzyli prof. Tomasz Grodzki – Marszałek Senatu RP oraz Gabriela Morawska-Stanecka – Wicemarszałkini Senatu RP. Wśród prelegentów znaleźli się m.in. przedstawiciele Fundacji WWF Polska, Klubu Gaja czy Fundacji Zwierzęca Polana, a także naukowcy z Uniwersytetu Warszawskiego i Śląskiego.
Straż miejską reprezentowali Krzysztof Kosiński – Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska oraz Agata Bitnerowska – Kierownik Referatu ds. Ekologicznych, znanego jako Ekopatrol.
Uczestnicy Kongresu omawiali m.in. obowiązującą od 25 lat ustawę o Ochronie zwierząt i jej ewentualne zmiany. Rozmawiali także o przeciwdziałaniu bezdomności zwierząt oraz o edukacji, która jest kluczem do lepszego traktowania naszych „braci mniejszych”.
Straż Miejska m.st. Warszawy aktywnie angażuje się w zagadnienia dotyczące praw zwierząt i opieki nad nimi. W formacji od wielu lat działa specjalna jednostka – Ekopatrol – która na co dzień udziela pomocy bezdomnym, porzuconym czy chorym zwierzętom. Za pośrednictwem Ekopatrolu zwierzęta trafiają m.in. do schroniska „Na Paluchu”, Centrum CITES na terenie Miejskiego Ogrodu Zoologicznego czy do lecznic weterynaryjnych.
W 2021 roku do Straży Miejskiej m.st. Warszawy wpłynęło ponad 31 tysięcy zgłoszeń dotyczących zwierząt potrzebujących pomocy.

Naczelnik Kosiński oraz kierownik Bitnerowska w Senacie RP

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Logo kompanii reprezentacyjnej SM

krew4

Baner x edycji konkursu

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy