Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Plakat promujący badania profilaktyczne w ramach akcji "Movember".Strażnicy miejscy postanowili wykorzystać własny wizerunek, by zachęcić do profilaktycznych badań przeciwnowotworowych. Kilkunastu strażników miejskich z Warszawy postanowiło zapuścić wąsy i włączyć się do ogólnoświatowej akcji „Movember”.

Z pomysłem wystąpił jeden z funkcjonariuszy. Zaproponował, by włączyć się w akcję „Movember” zachęcającą do listopadowych (ang. November) badań profilaktycznych tzw. „męskich nowotworów”. W oddziałach Straży Miejskiej zawisły plakaty zachęcające do udziału w akcji. Początkowo zgłosiło się kilkunastu strażników, którzy postanowili zapuścić zarost pod nosem, by zwrócić uwagę kolegów oraz warszawiaków na potrzebę regularnego przeprowadzania badań. Akcja trwa do końca miesiąca.
- Nasi funkcjonariusze często mają kontakt z mieszkańcami. Wpadliśmy na pomysł, że te spotkania mogą mieć dodatkowy aspekt edukacyjny. Jest to też forma wzajemnego motywowania się do badań w obrębie naszej firmy. – mówi st. insp. Robert Ptaszyński z Oddziału Specjalistycznego. – Ten temat wart jest nagłaśniania przez służbę, w której pracuje tak wielu mężczyzn.
Symboliczne zdjęcie z „movemberowym” wąsem zapowiedziała również komendant warszawskiej Straży Miejskiej – Magdalena Ejsmont.

Plakat promujący badania profilaktyczne w ramach akcji "Movember".

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Logo kompanii reprezentacyjnej SM

krew4

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy