Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Fragment niewybuchuStrażnicy miejscy, którzy przyjechali zweryfikować informację o nielegalnej wycince roślinności natknęli się na niewypał. Z ziemi na białołęckiej działce wystawał pocisk moździerzowy z nienaruszoną spłonką.

26 kwietnia, w piątkowe popołudnie, strażnicy miejscy z VI Oddziału Terenowego dostali wezwanie z ulicy Szałwiowej, gdzie miała trwać nielegalna wycinka roślinności. Zgłoszenie okazało się nieprawdziwe – przycinane były krzaki, a hałas przeszkadzał sąsiadowi w grillowaniu – natomiast w czasie kontroli strażnicy stwierdzili coś, co rzeczywiście mogło zagrażać mieszkańcom. Spod krzewu, z bruzdy w ziemi, wystawał fragment pocisku moździerzowego z nienaruszoną spłonką. Teren został natychmiast zabezpieczony przed dostępem osób postronnych. Zgodnie z procedurą powiadomiono policję. Na miejscu zagrożenia, na zmianę, czuwało kilka patroli straży miejskiej aż do przyjazdu ekipy saperskiej. Saperzy zabrali niebezpieczny artefakt (pochodzący prawdopodobnie z czasów II wojny światowej) do neutralizacji, sprawdzając przy okazji, czy w pobliżu nie ma więcej niewybuchów.

  • 2024_04_niewybuch_szalwiowa_01
  • 2024_04_niewybuch_szalwiowa_02
  • 2024_04_niewybuch_szalwiowa_03

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Logo kompanii reprezentacyjnej SM

krew4

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy