Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Skrzyżowanie, na którym doszło do kolizji.W sytuacji ratowania zdrowia i życia ludzkiego liczy się każda minuta. Tak było podczas kolizji na Bielanach. Profesjonalne działania strażników miejskich ułatwiło pracę ratowników medycznych

Strażnicy miejscy z V Oddziału Terenowego, którzy w sobotnie popołudnie patrolowali Bielany, na skrzyżowaniu ulicy Żeromskiego i al. Zjednoczenia natknęli się na zderzenie mazdy i peugeota. Natychmiast podjęli interwencję. Jak się okazało, w kolizji ucierpiała 15-latka, pasażerka mazdy. Dziewczyna skarżyła się na silne bóle w klatce piersiowej i miała trudności z oddychaniem. Dzięki temu, że strażniczka wchodząca w skład patrolu jest ratowniczką kwalifikowanej pierwszej pomocy, zanim jeszcze na miejsce dotarła karetka, przeprowadził tak zwany „wywiad SAMPLE”, polegający na zgromadzeniu kluczowych informacji o stanie poszkodowanego. Kiedy przybyła załoga pogotowia, strażnicy przekazali jej wynik wywiadu ratowniczego, co ułatwiło ratownikom wdrożyć odpowiednie działania. Funkcjonariusze zabezpieczyli też miejsce zdarzenia, ustalili świadków i wezwali patrol policji, który przejął dalsze czynności. Poszkodowana nastolatka w towarzystwie swojego taty została w trybie pilnym przewieziona do szpitala.

Skrzyżowanie, na którym doszło do kolizji.

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

krew4

Baner x edycji konkursu

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy