Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Wejście do stacji metra- zdjęcie ilustracyjnePóźnym wieczorem strażnicy miejscy odnaleźli siedemnastoletniego chłopca, który zagubił się w mieście. Młody Ukrainiec przebywał w warszawskim domu dziecka, opuścił placówkę, aby pospacerować po mieście, jednak nieznajomość języka i topografii miasta spowodowały, że zabłądził i dwa dni przebywał poza placówką.

Ze zgłoszenia, które 14 czerwca wpłynęło do straży miejskiej wynikało, że jakiś chłopak błądzi w rejonie tzw. dworca Południowego. Kiedy funkcjonariusze z Oddziału Specjalistycznego przyjechali na miejsce, chłopak stał na przystanku tramwajowym przy metrze Wilanowska. Był bardzo zdezorientowany, nie wiedział gdzie się znajduje i jak wrócić do miejsca, w którym mieszka. Strażnicy zaopiekowali się nastolatkiem. W trakcie rozmowy dowiedzieli się, że 5 dni temu miał 17 urodziny. Strażnicy po ustaleniu adresu placówki, odwieźli go z powrotem do domu dziecka.

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

krew4

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy