Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Jedna z uratowanych kaczek w rękach strażniczki miejskiej.Niebezpieczna przygoda w zbiorniku technicznym przy elektrociepłowni Siekierki. Pięć małych kaczuszek nie mogło wydostać się na zewnątrz. Na szczęście, dzięki szybkiej reakcji i współpracy Ekopatrolu straży miejskiej i strażaków maleństwa zostały uratowane.

Zdarzenie miało miejsce 28 czerwca. Na numer alarmowy Straży Miejskiej 986 wpłynęło zgłoszenie o małych kaczuszkach, które znajdują się w zbiorniku wody na terenie elektrociepłowni. Na miejsce skierowano Ekopatrol, który stwierdził, że kaczuszki nie mają możliwości wydostania się z zbiornika o własnych siłach. Niestety, wejście do zbiornika okazało się trudne i niebezpieczne, dlatego funkcjonariusze poprosili o pomoc straż pożarną. Strażacy przy użyciu specjalistycznego sprzętu uwolnili je z opresji. Gdy młode były już na brzegu, funkcjonariusze z Ekopatrolu przejęli opiekę nad ptakami. Małe kaczuszki zostały przetransportowane do Ptasiego Azylu na terenie warszawskiego ZOO gdzie zajmą się nimi specjaliści. Gdy podrosną wrócą do środowiska naturalnego.

Jedna z uratowanych kaczek w rękach strażniczki miejskiej.

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Logo kompanii reprezentacyjnej SM

krew4

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy