Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Strażnicy miejscy w tramwaju- zdjęcie ilustracyjneW poniedziałkowy poranek strażnicy miejscy otrzymali zgłoszenie o pasażerce z zanikami pamięci w tramwaju numer 31. Seniorka straciła orientację i mimo zakończonej trasy, pozostawała w wagonie.

W poniedziałek 18 września funkcjonariusze z II Oddziału Terenowego otrzymali zgłoszenie o kobiecie w podeszłym wieku, która podczas podróżowania tramwajem zgubiła się na Mokotowie. Tramwaj skończył trasę u zbiegu Woronicza i al. Niepodległości, ale kobieta nie wysiadła. Strażników miejskich zawiadomił motorniczy. Około 80-letnia kobieta siedziała sama w wagonie, nie wiedząc gdzie się znajduje i dokąd chciała dojechać. Strażnicy wezwali pogotowie ratunkowe, którego ratownicy sprawdzili stan zdrowia seniorki. Dzięki karteczce znalezionej w torebce starszej pani, funkcjonariuszom udało się ustalić numer telefonu jej wnuczki. Strażnicy skontaktowali się z kobietą, która właśnie odwoziła dzieci do szkoły. Po powrocie obiecała oczekiwać na babcię w bielańskim mieszkaniu. Strażnicy przewieźli seniorkę na Bielany, gdzie przekazali ją wnuczce.
Po raz kolejny niezwykle pomocna okazała się kartka z kontaktem do osoby bliskiej, w którą powinno się wyposażać seniorów oraz osoby z zanikami pamięci.

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

krew4

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy