Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Strażnik miejski z radiotelefonem w ręku na tle radiowozu straży miejskiej- zdjęcie ilustracyjneStrażnicy miejscy z II Oddziału Terenowego ujęli mężczyznę, który najpierw zwymyślał, a później uderzył nieznaną mu kobietę. Do zdarzenia doszło w parku Morskie Oko, na Mokotowie około godziny 17:30.

Do strażników miejskich z II Oddziału Terenowego patrolujących 11 kwietnia okolice szkoły przy ulicy Grottgera podszedł mężczyzna, który poinformował, że w pobliskim parku Morskie Oko doszło do pobicia kobiety. Funkcjonariusze natychmiast udali się we wskazanym kierunku. Idąc od strony ulicy Pogodnej, zauważyli ubranego do pasa w spodnie dresowe mężczyznę. 33-latek, który okazał się obcokrajowcem, był pobudzony, ale wykonywał polecenia strażników. W czasie ustalania tożsamości mężczyzny, do interweniujących funkcjonariuszy podeszła poszkodowana kobieta.
- Powiedziała, że kiedy podszedł do niej ten człowiek, siedziała na ławce. Nie znała go i nie odzywała się do niego. Po chwili mężczyzna miał zacząć ją obrażać, a gdy nadal nie reagowała, wziąć zamach i otwartą dłonią, z całej siły, uderzyć ją w twarz – opowiada funkcjonariuszka, która z innym strażnikiem ujęła sprawcę napaści.
- Poszkodowana miała zaczerwieniony policzek – dodaje.
Ujęty był trzeźwy. Nie miał też przy sobie przedmiotów zabronionych przez prawo. Na miejsce wezwano policję. Oczekując na przyjazd patrolu, strażnicy ustalili świadków zdarzenia. Ich dane zostały przekazane policjantom, podobnie jak i domniemany sprawca.
Dla sprawcy naruszenia nietykalności prawo przewiduje karę do roku pozbawienia wolności.

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Logo kompanii reprezentacyjnej SM

krew4

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy