Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Strażnicy miejscy w radiowozie - zdjęcie ilustracyjnePodczas kontroli otoczenia szkoły na Ochocie do patrolu straży miejskiej podbiegła zdenerwowana kobieta, która poinformowała, że jej 10-letni syn uciekł z domu. Funkcjonariusze odnaleźli chłopca.

Strażnicy miejscy z III Oddziału Terenowego, którzy patrolowali ulicę Niemcewicza, przy ulicy Andrzejewskiej zauważyli biegnącą w stronę radiowozu, zdenerwowaną kobietę. Poinformowała funkcjonariuszy, że jest matką 10-letniego chłopca w spektrum autyzmu, który po kłótni wybiegł z domu i zniknął jej z oczu. Po zebraniu niezbędnych informacji o wyglądzie dziecka, strażnicy rozpoczęli poszukiwania. Patrol zauważył chłopca biegnącego ulicą Grójecką w okolicach placu Zawiszy. Dziecko było pobudzone, machało nerwowo rękami i krzyczało. Po dogonieniu strażniczka próbowała je uspokoić. Małoletni nieco ochłonął, lecz na widok nadchodzącej matki znów się zdenerwował i nie chciał się do niej zbliżyć. Ponieważ dziecko było ubrane niestosownie do pogody, strażniczka przekonała je, by wsiadło do radiowozu, żeby się ogrzać. Siedząc wewnątrz przyznał, że uciekł przed matką ponieważ używała wobec niego przemocy. Chłopiec nie chciał wrócić z matką do domu. Strażnicy wezwali na miejsce patrol policji z wydziału specjalizującego się w konfliktach rodzinnych.

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

krew4

Baner x edycji konkursu

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy