Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Strażnik miejski zatrzymujący pojazd do kontroli- zdjęcie ilustracyjneNie zastosował się do obowiązujących znaków drogowych przy Dworcu Zachodnim. Funkcjonariusze podjęli interwencję. Gdy rozmawiali z kierowcą poczuli od niego alkohol. „Piłem wczoraj” – przyznał mężczyzna.

Wczesnym popołudniem 13 kwietnia wspólny patrol straży miejskiej i policji kontrolował otoczenie Dworca Zachodniego. Przed godziną 13.00 funkcjonariusze zauważyli, jak kierowca fiata stilo lekceważy znak drogowy i wjeżdża w strefę objętą zakazem ruchu. Auto zostało zatrzymane do kontroli. Kierował nim 40-letni mieszkaniec stolicy. Podczas rozmowy funkcjonariusze poczuli od kierowcy zapach alkoholu. Mężczyzna przyznał, że poprzedniego dnia wypił 4 piwa i setkę wódki. Przeprowadzone na miejscu badanie alkomatem wykryło w jego organizmie 0.84 promila (0,41 mg/l) alkoholu. Przy okazji wyszło na jaw, że prowadzony przez 40-latka fiat nie miał ważnych badań technicznych. W związku z powyższym funkcjonariusze zatrzymali nie tylko prawo jazdy kierującego, ale również dowód rejestracyjny. Kierowca został ukarany mandatem za złamanie zakazu ruchu. Za przestępstwo, jakim jest prowadzenie pod wpływem alkoholu, rozliczy go już sąd.

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Logo kompanii reprezentacyjnej SM

krew4

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy