Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Znak "Wypadek"- zdjęcie ilustracyjnePodczas popołudniowego szczytu komunikacyjnego 10 kwietnia doszło do groźnie wyglądającej kolizji trzech samochodów osobowych na Rondzie Starzyńskiego. Strażnicy miejscy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, zaopiekowali się poszkodowaną kierującą i udrożnili ruch na rondzie. Utrudnienia trwały przez godzinę.

Kilka minut po godzinie 15 jadący ulicą Jagiellońską od strony Żerania fiat doblo wjechał, nie ustępując pierwszeństwa, na rondo Starzyńskiego i uderzył w bok toyoty corolli. W wyniku zderzenia toyota obróciła się i wpadła na oczekujące na zjazd w kierunku mostu Gdańskiego, audi A6. O zdarzeniu zostali powiadomieni strażnicy miejscy z VI Oddziału Terenowego.
- Gdy przyjechaliśmy na miejsce rozbite pojazdy tarasowały dwa pasy ruchu na rondzie tworząc ogromny korek. Chcieliśmy jakoś temu zaradzić, ale oczywiście w pierwszej kolejności trzeba było ustalić, czy nikt nie został ranny – powiedział młodszy strażnik Tomasz Mazur z patrolu, który podjął interwencję - Początkowo nikt nie zgłaszał dolegliwości. Mieliśmy jednak wrażenie, że na uczestników kolizji działa jeszcze adrenalina i bacznie obserwowaliśmy sytuację.
Po kilkunastu minutach jedna z kobiet biorących udział w zdarzeniu rzeczywiście źle się poczuła. Strażnicy wezwali pogotowie i poprosili poszkodowaną, by nie oddalała się spod ich opieki do czasu przyjazdu karetki. Ratownicy udzielili jej pomocy na miejscu.
Strażnicy pomogli uczestnikom zdarzenia w bezpiecznym usunięciu samochodów z ronda. Dwóm szybko udało się zjechać na pobocze, uruchamianie trzeciego pojazdu zajęło ponad pół godziny. Dopiero wtedy ruch na rondzie został przywrócony. Okoliczności wypadku wyjaśni policja.

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Logo kompanii reprezentacyjnej SM

krew4

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy