Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Strażnik miejski opatrujący głowę kobiecie.W sobotnie popołudnie na Kamionku nietrzeźwa kobieta poruszająca się o kuli przewróciła się i rozbiła głowę. Zdarzenie zauważyli strażnicy miejscy, którzy udzielili jej pomocy przedmedycznej.

Kilka minut po godzinie 18 strażnicy miejscy z VII Oddziału Terenowego jechali do zgłoszenia na ulicę Bliską. Przejeżdżając obok przystanku autobusowego przy Dworcu Wschodnim, funkcjonariusze zauważyli kobietę poruszającą się o kuli. Nagle kobieta przewróciła się obok wiaty przystankowej i upadła. Strażnicy zatrzymali radiowóz, by sprawdzić, czy nie potrzebuje pomocy. Poszkodowana nie mogła się podnieść i poruszała się na czworakach, ciągnąc za sobą kulę. Funkcjonariusze podnieśli kobietę i pomogli jej usiąść na ławce. Wówczas stwierdzili, że czuć od niej silny zapach alkoholu. 44-latka miała rozbitą głowę. Strażnicy wezwali pogotowie ratunkowe, oczyścili jej ranę i założyli tymczasowy opatrunek. Ratownicy po zbadaniu kobiety stwierdzili, że lepiej będzie dla jej bezpieczeństwa, jeśli resztę dnia spędzi w Stołecznym Ośrodku dla Osób Nietrzeźwych. Badanie alkomatem w placówce wykazało, że stężenie alkoholu w jej krwi wynosiło ponad 1,8 promila (0,83 mg/l).

Strażnik miejski opatrujący głowę kobiecie.Strażnik miejski stoi obok kobiety, którą opatruje ratownik pogotowia

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

krew4

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy