Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Niebezpieczny teren wygrodzony taśmą ostrzegawcząSporą niefrasobliwością wykazał się pracownik, który na zlecenie administracji jednego z domów na Grochowie prowadził prace na terenie plenerowej siłowni i placu zabaw. Po zakończeniu robót pozostawił otwartą skrzynkę elektryczną i niezabezpieczony dół, do którego mogły wpaść dzieci.

We wtorek, po południu, 16 kwietnia strażnicy miejscy z VII Oddziału Terenowego otrzymali wezwanie na plac zabaw przy ulicy Mlądzkiej. Powodem było zagrożenie, o którym zaalarmował jeden z mieszkańców. W miejscu, gdzie codziennie bawią się dzieci funkcjonariusze zastali otwartą skrzynkę elektryczną, głęboką na 70 cm dziurę w ziemi oraz sterczące z niej ostre krawędzie wyciętego, stalowego urządzenia do ćwiczeń. Funkcjonariusze czasowo wyłączyli tę część placyku. Następnie skontaktowali się z administracją. Prawdopodobnym winnym wprowadzenia zagrożenia okazał się pracownik, któremu zlecono naprawę infrastruktury. Co prawda zgodnie z poleceniem usunął on wymagające interwencji urządzenie, natomiast nie pomyślał, by w jakikolwiek sposób zabezpieczyć powstały otwór i sterczące z niego ostre krawędzie podstawy maszyny. Nie mówiąc już o zamknięciu skrzynki elektrycznej, z której korzystał. Na miejsce, w trybie pilnym wezwano pracownika, który właściwie zabezpieczył to miejsce.

  • 2024_04_plac_zabaw_mladzka_001
  • 2024_04_plac_zabaw_mladzka_02
  • 2024_04_plac_zabaw_mladzka_03

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Logo kompanii reprezentacyjnej SM

krew4

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy