Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Interwencja strażników wobec mężczyzn przebywających nielegalnie w pomieszczeniach pod mostem gotyckim.Niecodzienną interwencję przeprowadzili w niedzielę, 19 listopada, strażnicy miejscy ze Starego Miasta. Podczas kontroli otoczenia staromiejskich murów funkcjonariusze odkryli, że ktoś włamał się do pomieszczenia pod zabytkowym, gotyckim mostem przy Placu Zamkowym.

Około godziny 11, przechodząc obok mostu gotyckiego, strażnicy usłyszeli nienaturalny hałas. - Te dźwięki wydały nam się podejrzane, z tego miejsca nie powinny dochodzić, nikogo nie powinno tam być. Postanowiliśmy to sprawdzić– powiedziała strażniczka, która przeprowadzała interwencję. Funkcjonariusze sprawdzili drzwi prowadzące do pomieszczenia. Kłódka była otwarta, ale drzwi zamknięto od wewnątrz. Po chwili drzwi ustąpiły i strażnicy weszli do środka. Wewnątrz zastali dwóch mężczyzn w wieku 43 i 39 lat. Jeden popijał piwo, drugi przygotowywał sobie śniadanie, obaj nie kryli, że pomieszkują w tym miejscu od kilku dni. Przyznali, że są mieszkańcami województwa mazowieckiego. Podczas kontroli pomieszczenia strażnicy stwierdzili, że znajdujące się w nim instalacje elektryczne zostały zdewastowane, a z nich nielegalnie pobierano prąd, by oświetlić wnętrze. W obiekcie znajdowały się też pojemniki z farbą, a pomieszczenie było częściowo pomazane. Na miejsce interwencji wezwano policję i pracownika Zarządu Terenów Publicznych, który ocenił wyrządzone szkody. Obaj mężczyźni zostali przekazani patrolowi policji.

Pomieszczenia pod mostem zajęte nielegalnie przez mężczyzn.Interwencja strażników wobec mężczyzn przebywających nielegalnie w pomieszczeniach pod mostem gotyckim.

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Logo kompanii reprezentacyjnej SM

krew4

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy