Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Starsza kobieta siedząca w radiowozie straży miejskiej, obok stoi strażnik.Kierowca autobusu linii 142, który kwadrans po godzinie 20 kończył kurs na pętli przy rondzie Wiatraczna, zwrócił uwagę na pewną seniorkę. Kobieta pokonała już autobusem trasę w obie strony i nie zamierzała wysiąść. Zaniepokojony kierowca wezwał strażników miejskich.

Funkcjonariusze zlokalizowali autobus kilkanaście minut później. Podczas rozmowy z pasażerką strażnicy stwierdzili, że ma problem z pamięcią. Kobieta nie umiała powiedzieć gdzie wsiadła do autobusu, dokąd jechała, ani gdzie mieszka. Na pytanie gdzie spędziła ostatnią noc odparła, że na Dworcu Centralnym. Seniorka umiała tylko podać swoje imię i nazwisko. Funkcjonariusze upewnili się, że nie potrzebuje pomocy medycznej. Ponieważ autobus musiał ruszyć w dalszą trasę, kobieta została zaproszona przez strażników do radiowozu. Seniorka nie posiadała przy sobie żadnych dokumentów, ale wyjęła z kieszeni telefon i notes z zapisanymi w nim numerami do różnych osób. Aparat był rozładowany więc funkcjonariusze podłączyli go do ładowarki. Z zapisanych numerów wybrali kilka i licząc na to, że pomoże to ustalić adres zamieszkania seniorki, poprosili oficera dyżurnego by skontaktował się z ich posiadaczami. Niestety niewiele to dało. W międzyczasie telefon seniorki naładował się na tyle, że można było go włączyć i sprawdzić listę ostatnich połączeń. Strażnicy zadzwonili na najczęściej powtarzający się numer. Okazało się, że należy on do bratanicy seniorki. Kobieta poinformowała, że jej 82-letnia ciocia mieszka na Grochowie. Dodała, że zgłosiła już jej zaginięcie na policji. Zaoferowała, że przyjedzie odebrać seniorkę, ale mieszka blisko 150 km od Warszawy więc trochę to potrwa. Kilkanaście minut później na miejsce interwencji przyjechał patrol policji, który po potwierdzeniu tożsamości seniorki przejął ją od strażników by przekazać kobietę najbliższym.
Osobom opiekującym się seniorami i osobami, które mają kłopoty z pamięcią, strażnicy miejscy przypominają, że warto wkładać takim osobom do kieszeni kartki z numerem telefonu do najbliższych. Pomaga to nie tylko ustalić ich tożsamość, ale i miejsce zamieszkania.

Starsza kobieta siedząca w radiowozie straży miejskiej, obok stoi strażnik.

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Logo kompanii reprezentacyjnej SM

krew4

Baner x edycji konkursu

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy