Stołeczna Straż Miejska.   Uwaga: Stołeczna Straż Miejska. Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech
logo gora
logo dol

Wybór rozmiaru czcionki

A- A A+

wezwanie

rodo

bip logo

epuap

raporty

poznaj sm

2018 uniwersalne radiostacja 02Interwencja wobec kierowcy, który bez wymaganych uprawnień zaparkował samochód na kopercie dla niepełnosprawnych zakończyło się zgoła inaczej niż zazwyczaj.

Przed południem 14 marca strażnicy otrzymali informację o samochodzie bezprawnie zaparkowanym przy Alei Jana Pawła II na miejscu dla niepełnosprawnych. Gdy już na miejscu podjęli działania, podszedł do nich mężczyzna i oznajmił, że jest właścicielem samochodu. Poinformowany o wykroczeniu i poproszony o dokumenty arogancko stwierdził, że nie ma przy sobie takowych i dane do mandatu może podać ustnie. Chwilę później usiłował odwieść strażników od interwencji, a gdy ci nie ustępowali nalegał prośbą i groźbą, by sytuację zakończyć pouczeniem bądź mandatem według danych ustnych.

Nie mogąc doprosić się jakiegokolwiek dokumentu od kierowcy, strażnicy wezwali na miejsce policję. Wtedy dopiero okazało się, dlaczego mężczyzna chciał pozostać incognito: na jego nazwisko wydano nakaz doprowadzenia do aresztu za nieuiszczoną grzywnę. Strażnicy przekazali poszukiwanego policjantom.

 

g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
stopka
Uwaga: Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech