Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Karetka pogotowia na miejscu zdarzenia68-letnia kobieta straciła przytomność w Parku Kazimierzowskim i przestała oddychać. Świadkowie powiadomili patrol straży miejskiej, który w pobliżu prowadził interwencję. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli kobiecie z pomocą. Dzięki przeprowadzonej przez nich resuscytacji kobieta odzyskała przytomność i została zabrana do szpitala.

W niedzielę 28 kwietnia około godziny 20.40 strażnicy Paweł Gerwatowski i Ryszard Szostak z I Oddziału Terenowego, przeprowadzali interwencję związaną z parkowaniem pojazdów na przystanku przy Parku Kazimierzowskim. Nagle podbiegł do nich zdenerwowany mężczyzna, który poprosił o pomoc w ratowaniu leżącej nieprzytomnej kobiety.
- Pobiegliśmy we wskazane miejsce. Kobieta w wieku 68 lat nie oddychała i była nieprzytomna. Natychmiast przystąpiliśmy do resuscytacji i wezwaliśmy pogotowie ratunkowe. Po kilkuminutowej resuscytacji kobieta wzięła głęboki oddech. Ułożyliśmy ją w pozycji bocznej bezpiecznej, ale znów straciła przytomność. Powtórzyliśmy resuscytację. Dzięki temu ponownie odzyskała przytomność – powiedział strażnik Paweł Gerwatowski.
Po kilku minutach, przytomną już kobietą, zajęli się ratownicy z karetki pogotowia. Kobieta została przewieziona do szpitala.
- Świadkowie powiedzieli nam, że kobieta była na spacerze z psem, gdy została przez kogoś popchnięta i przewróciła się. Sąsiadka, która widziała zajście poinformowała mieszkającą w pobliżu rodzinę poszkodowanej. To oni nas powiadomili – dodał funkcjonariusz.
Mimo obecności w parku wielu osób nikt nie zareagował i nie podszedł do kobiety by sprawdzić czy nie potrzebuje pomocy. Gdyby nie reakcja strażników kobieta mogłaby stracić życie. Warto dodać, że ten sam patrol już trzeci raz w tym roku prowadził akcję ratunkową. Przy Elektrowni Powiśle ci sami funkcjonariusze ratowali mężczyznę, który wchodząc po schodach przewrócił się i uderzając głową o stopień stracił przytomność, a na ulicy Foksal przez kilkanaście minut prowadzili resuscytację młodego mężczyzny.

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Logo kompanii reprezentacyjnej SM

krew4

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy