Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Strażnik przy piecu, w którym spalano olejKłęby gęstego czarnego dymu unoszące się nad jednym z warsztatów samochodowych na Okęciu zwróciły uwagę strażników miejskich z Oddziału Ochrony Środowiska. Funkcjonariusze podejrzewali, że w budynku dochodzi do spalania odpadów. W trakcie podjętej interwencji odkryto więcej nieprawidłowości.

Funkcjonariusze patrolujący Okęcie najpierw zauważyli gęsty dym unoszący się nad jedną z posesji. Gdy zatrzymali radiowóz poczuli charakterystyczny smród spalanego przepracowanego oleju samochodowego. Podjęto decyzję o natychmiastowej kontroli firmy. Po wejściu do jednego z pomieszczeń strażnicy ujawnili piec, w którym spalano zużyty olej samochodowy. Właściciel warsztatu stwierdził, że był świadom szkodliwości spalania odpadów, ale chciał oszczędzić na kosztach ogrzewania. Polecono mu zdemontowanie całej instalacji, ale na tym kontrola się nie skończyła. Na posesji stwierdzono też inne naruszenia przepisów. Funkcjonariusze ujawnili miejsca, gdzie olej silnikowy wyciekał do gruntu, firma nie miała podpisanej umowy na odbiór odpadów, na jej terenie panował nieporządek, odpady nie były segregowane. Łączna wysokość nałożonych kar znacznie przekroczyła przewidywane „oszczędności”.

Strażnik przy piecu, w którym spalano olejUjawniony w warsztacie piec, w którym spalano olejBeczka, w której przechowywano olej przeznaczony do spalenia

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

krew4

Baner x edycji konkursu

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy