Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Strażnik obok wygaszonego, bezklasowego pieca grzewczego w warsztacie.Strażnicy miejscy z Oddziału Ochrony Środowiska podczas pracy ujawniają przypadki niecodziennej „przedsiębiorczości” właścicieli prywatnych zakładów usługowo-produkcyjnych. W ostatnich dniach podczas jednej z kontroli na Woli stwierdzili, że do ogrzewania pomieszczeń zakładu stolarskiego służyła… koza.

Określeniem „koza” nazywa się potocznie proste piece na paliwo stałe. Urządzenia te nie spełniają obowiązujących norm a wydzielany przez nie dym zatruwa powietrze. Tak było i w tym przypadku. Ciemne chmury kłębiące się nad budynkami przy ulicy Górczewskiej było widać z daleka. Zwróciły one uwagę strażników miejskich z Oddziału Ochrony Środowiska, którzy patrolowali tę okolicę. Funkcjonariusze „jak po sznurku” trafili do zakładu stolarskiego, z którego komina wydobywała się ciemna smuga dymu. Podczas kontroli ustalono, że jego źródłem jest niespełniający norm piec tzw. koza. Strażnicy polecili, by kozę wygasić i więcej już nie używać. Na sprawcę nałożono mandat karny. Okoliczni mieszkańcy odetchnęli czystszym powietrzem.

Dymiący komin na dachu na tle gałęzi bezlistnych drzew.

Rozpalony piec bezklasowy w warsztacie.

Strażnik obok wygaszonego, bezklasowego pieca grzewczego w warsztacie.

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Logo kompanii reprezentacyjnej SM

krew4

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy